2,5 miliona osób – tylu turystów odwiedziło miasto Łódź w 2022 roku

W 2022 roku Łódź cieszyła się sporą popularnością wśród turystów. Jednymi z największych atrakcji w tym roku niewątpliwie były Orientarium, festiwalowe dni w Atlas Arenie, czy też Light Movie Festival. Popularnością cieszyło się także Muzeum Miasta Łódź.

Turyści w tym roku mieli co robić w Łodzi

Z całą pewnością otwarcie Orientarium w Łodzi to prawdziwy hit tego roku, odwiedzane przez turystów z całej Polski, a także z zagranicy. Od samego początku (od kwietnia tego roku) miejsce to cieszy się dużym zainteresowaniem, a szczególnym uznaniem cieszą się kąpiele słoni indyjskich oraz momenty, gdy karmione są rekiny, orangutany sumatrzańskich i niedźwiedzie malajskie.

Oprócz tego wspomnieć należy także o Muzeum Miasta Łodzi, zlokalizowane w Pałacu Poznańskich. To miejsce także jest oblegane przez turystów i w tym roku ponownie było wizytówką miasta Łódź, jak i całego regionu. Warto dodać, że zostało nagrodzone w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny.

Frekwencja w muzeum szczególnie wzrasta podczas festiwali, takich jak Light Move Festival, podczas którego w ciągu jednego dnia odwiedziło je ponad tysiąc osób. Wydarzenia takie jak festiwal Light Move przyciągają turystów do miasta, oferując widowiskowe projekcje, rozświetlone kamienice i instalacje. Wśród odwiedzających to miejsce znajdują się zarówno sami łodzianie, ale również i turyści z innych części Polski, a nawet z zagranicy.