Łódzkie Muzeum Piłsudskiego przyciąga turystów nie tylko z kraju, ale również z odległych zakątków Europy a nawet spoza oceanu. Wśród odwiedzających znalazł się między innymi potomek marszałka Piłsudskiego. Goście są często tak zafascynowani domową atmosferą i stylizacją muzeum, że instynktownie chcą zdjąć obuwie przy wejściu.
Tajna Drukarnia Józefa i Marii Piłsudskich zwana „Bibułą”, będąca częścią Muzeum Piłsudskiego, została otwarta dla zwiedzających 11 listopada 2024 roku. Znajduje się ona w centrum Łodzi, przy ulicy Wschodniej 19, blisko skrzyżowania z ulicą Pomorską, w kamienicy, która była mieszkaniem Józefa Piłsudskiego. To właśnie tam ukazywał się „Robotnik”, a także to miejsce było miejscem aresztowania Józefa Piłsudskiego przez carską Ochranę. Zwiedzający mogą obejrzeć autentyczne pomieszczenia – salon, gabinet, sypialnię oraz wiele innych ciekawych eksponatów, wśród których zdecydowanie wyróżnia się antyczna maszyna drukarska. Muzeum jest filią znanej placówki muzealnej poświęconej Józefowi Piłsudskiemu, która znajduje się w Sulejówku pod Warszawą.
Do końca 2024 roku, „Bibułę” odwiedziło blisko tysiąc osób, zarówno z kraju jak i z zagranicy. Wśród gości byli m.in. uczniowie szkół średnich, rodziny z małymi dziećmi, sympatycy Marszałka z różnych części Polski, wnuk Piłsudskiego – architekt Krzysztof Jaraczewski z Warszawy, grupa kobiet-żołnierzy z Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz turysty z takich krajów jak Francja, Luksemburg, Wielka Brytania czy Stany Zjednoczone.
Muzeum usytuowane jest na pierwszym piętrze kamienicy, zakupionej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Warto podkreślić, że cały budynek, będący perłą architektury z końca XIX wieku, został gruntownie odrestaurowany przez firmę developerską Uniqum.
Dzięki renowacji kamienica odzyskała swój dawny blask. Na uwagę zasługują szczególnie odnowiona, ozdobna elewacja frontowa, podwórko z nowymi nasadzeniami i odnowioną nawierzchnią oraz ceramiczne płytki ukazujące znane miejsca i obiekty dawnej Łodzi, które zdobią przejście przez bramę budynku.
Muzeum czynne jest od środy do piątku w godzinach 9:00 – 17:00, a w weekendy (sobota, niedziela) od 11:00 do 16:00. Cena biletów wynosi 10 złotych (normalny) i 7 złotych (ulgowy).