Brutalny napad na stacji benzynowej w Łodzi: sprawcy zatrzymani przez lokalną policję

W wyniku szybkiej i skutecznej reakcji funkcjonariuszy V Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, jeszcze tego samego dnia zidentyfikowani i zatrzymani zostali dwaj mężczyźni podejrzewani o brutalny rozbój. Przestępcy, ukryci w mroku nocy, zaatakowali i obrabowali innego mężczyznę, którego spotkali na stacji paliw. Oboje podejrzani, 24-letni i jego 23-letni towarzysz, mają doświadczenie w działaniach kryminalnych i ostatnie ich przestępstwo zostało popełnione w kontekście recydywy. Odpowiedzą teraz na kilka zarzutów, w tym oskarżenia o rozbój i kradzież, za które grozi im nawet 15 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Łódź Bałuty obaj zostali umieszczeni w areszcie tymczasowym.

Napad odbył się późno w nocy z 28 na 29 grudnia 2023 roku. Ofiara napotkała na łódzkiej stacji benzynowej przy ulicy Zgierskiej dwóch nieznanych sobie mężczyzn, którzy po wyjściu z budynku stacji zażądali od niego oddania niedawno zakupionej butelki alkoholu. Gdy 40-latek nie zgodził się na ich żądanie, napastnicy zaczęli go śledzić, przechodząc później do agresji fizycznej. Znęcali się nad nim między ulicami Brzoskwiniową a Trawiastą, kopiąc go najpierw po nogach, a następnie, po przewróceniu na ziemię, po głowie. W trakcie ataku grozili mu śmiercią za pomocą przedmiotu przypominającego broń palną. Gdy ofiara była już całkowicie bezbronna, napastnicy okradli go, zabierając między innymi telefon komórkowy, portfel i butelkę wódki.

Zauważeni przez patrolujących teren Bałut funkcjonariuszy V Komisariatu, pokrzywdzony mężczyzna opowiedział im o swoim dramatycznym spotkaniu. Policjanci wraz z nim przeszukali obszar wokół miejsca napadu, ale ze względu na pogarszający się stan zdrowia mężczyzny wezwano pomoc medyczną. Zespół ratownictwa medycznego podjął decyzję o hospitalizacji ofiary. W tym czasie policjanci kontynuowali swoje wysiłki na rzecz identyfikacji sprawców i zebraniu dowodów, w tym zapisów z kamer monitoringu.

Dzięki zaangażowaniu i dobrej znajomości terenu przez lokalnych stróżów prawa, w krótkim czasie udało się namierzyć i aresztować dwóch podejrzanych. Złapani z zaskoczenia, zostali zatrzymani około południa 29 grudnia 2023 roku, w mieszkaniu znajdującym się kilka przecznic od miejsca zdarzenia. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania sprawców policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów. Obydwaj mężczyźni, w wieku 23 i 24 lat, mają na swoim koncie liczne przestępstwa. Za ostatnie przestępstwo usłyszeli zarzuty rozboju, kradzieży z włamaniem oraz kradzieży, za które grozi im do 15 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy Łódź Śródmieście zadecydował o tymczasowym aresztowaniu obu mężczyzn. Śledztwo nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową Łódź Bałuty kontynuują detektywi z V Komisariatu Policji w Łodzi.