Chciała jedynie wyrzucić śmieci, a znalazła węża boa

Do niezwykłego znaleziska doszło w ostatnich dniach na ulicy Lnianej w Łodzi. To właśnie tam przy jednej z pergoli śmietnikowej odnaleziono węża boa, który po prostu leżał w tej pergoli śmietnikowej. Zwierzę zostało odnalezione przez kobietę, która chciała wyrzucić śmieci.

Wąż trafił pod opiekę zoo

Początkowo kobieta zabrała węża do domu, jednak koniec końców zatelefonowała na policję i poinformowała o całym zdarzeniu. Podczas oddawania węża funkcjonariuszom stwierdziła, że przez ten krótki czas pobytu węża w domu, zarówno ona, jak i jej dziecko zdążyli się przywiązać do zwierzęcia. Podczas jego przekazywania, kobieta nawet się wzruszyła i było jej szkoda tego, że wąż już nie będzie z nią przebywał.

Znaleziony wąż to samica węża boa, która ma około półtorej roku. Teraz trafiła do Snake Zoo w Łodzi. Jeden z pracowników tego miejsca zaznaczył, że wąż jest przyjaźnie nastawiony do ludzi i znajduje się w dość dobrej kondycji. To może oznaczać, że przez cały czas mógł znajdować się u kogoś w domu, a teraz postanowiono się go pozbyć.