Jedna osoba zginęła w wypadku na autostradzie A1 pod Łodzią

We wtorek, dnia 11 kwietnia w godzinach porannych doszło do śmiertelnego wypadku na autostradzie A1. W zdarzeniu udział brały bus oraz samochód ciężarowy. Wypadek śmiertelnie zakończył się dla 43-letniego mężczyzny.

Tragiczny wypadek na autostradzie A1

Wypadek miał miejsce w godzinach porannych, mniej więcej o godzinie 6:30 między węzłami Tuszyn i Łódź Południe. Na miejscu zdarzenia od razu pojawiły się odpowiednie służby ratunkowe. Policjanci dokonali dokładnych oględzin miejsca wypadku, następnie zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków zdarzenia. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że do wypadku doszło z powodu niezachowania ostrożności przez 35-letniego kierowcą busa. To właśnie kierowca busa najechał na tył samochodu ciężarowego. W ten sposób doszło do wypadku, a w wyniku odniesionych obrażeń zmarł 43-latek. Jedna osoba została ranna. Z kolei 40-letni kierowca samochodu ciężarowego wyszedł ze zdarzenia cało, był trzeźwy.

Obecnie sprawa cały czas jest w toku. Pracują nad nim policjanci z Tuszyna pod nadzorem prokuratora. Kierowcy, którzy tego dnia w tym czasie poruszali się autostradą A1, musieli liczyć się z utrudnieniami między węzłami Tuszyn i Łódź Południe w kierunki Łodzi i Gdańska. Wyznaczony został objazd przez DK12.