Można już składać oferty na przetarg związany z przebudową dworca Łódź Kaliska

Już niedługo rozpocznie się przebudowa dworca Łódź Kaliska. Już teraz oficjalnie rozpoczął się przetarg na wykonanie tej inwestycji. Przetarg ogłoszony został przez PKP SA i dotyczy przebudowy dworca Łódź Kaliska, a także zagospodarowania tamtejszego otoczenia.

O przebudowie dworca Łódź Kaliska

Przede wszystkim głównym celem przebudowy istniejącego już dworca jest reorganizacja układu funkcjonalnego. Co ciekawe, na parterze znajdować będzie się sporo nowych udogodnień. Wiadomo już, że znajdować się tam będą kasy sprzedaży biletów, toalety, poczekalnia dla rodziców ze swoimi dziećmi, punkt informacji, czy też dodatkowe pomieszczenia przeznaczone na wynajem. Wiadomo także, że rozebrane ma zostać zadaszenie znajdujące się nad wejściem głównym. Jak wiemy jest ono zbudowane ze stalowej konstrukcji. Teraz będzie miało się to zmienić. pełna lista zmian zachodzących w ramach przebudowy znajduje się na oficjalnej stronie związanej z miastem Łódź. Dodamy także, że podczas remontu dworca Łódź Kaliska wszyscy podróżni będą mieli możliwość korzystania z tymczasowego dworca, który będzie udostępniony specjalnie na czas remontu.

Zainteresowani wzięciem udziału w przetargu na wykonanie przebudowy dworca Łódź Kaliska mogą składać oferty od 28 lutego. Dodajmy, że okres przewidziany na realizację prac to około 2 lata.