Na trasie Łódź – Łowicz powstanie nowy przystanek kolejowy w miejscowości Głowno

Głowno to miejscowość pomiędzy Łodzią a Łowiczem. W ostatnim czasie osoby decyzyjne doszły do wniosku, że mieszkańcom regionu przyda się tam przystanek kolejowy. Dzięki temu już niebawem przystanek kolejowy w Głownie zostanie wybudowany. Co wiadomo na temat tej inwestycji?

Nowy przystanek kolejowy w Głownie

O planowanej inwestycji związanej z przystankiem kolejowym w Głownie poinformowali przedstawiciele PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Przypomnijmy, że Głowno to miejscowość licząca około 15 tysięcy mieszkańców. Obecnie znajduje się tam już jeden dworzec, który mieści się przy ulicy Kolejowej – tamtejszy dworzec wybudowano już w 1903 roku. Teraz nowy przystanek powstanie przy przejeździe kolejowo-drogowym w ciągu ulicy Wiejskiej. Będzie to przystanek Głowno Północne

Znane są już wstępne plany dotyczące budowy nowego przystanku Głowno Północne. Prace nad budową nowego przystanku kolejowego w Głownie mają ruszyć wraz z początkiem nowego roku. Z kolei realizacja inwestycji ma zakończyć się już w połowie 2024 roku. Dodajmy, że cała inwestycja ma pochłonąć mniej więcej 1,6 milionów złotych.