Na ulicach Łodzi prowadzone są wiosenne porządki

Od kilku dni Łódź przepełniona jest pracownikami porządkowymi. Do ich zadań należą głównie usuwanie piasku i soli z dróg i chodników. Ale nie tylko, ponieważ zajmują się oni również usuwaniem resztek liści, gałęzi, a także śmieci. W wielu miejscach miasta można zobaczyć także mechaniczną zamiatarkę. To wszystko za sprawą nadchodzącej wiosny.

Sprzątanie krajobrazu przed wiosną

W okresie zimowym wiele zanieczyszczeń było po prostu niewidocznych. Liście, śmieci czy też gałęzie znajdowały się pod śniegiem i nikomu nie sprawiały problemów. Jednak wraz z przyjściem odwilży wszystko się zmienia i ludzie zaczynają dostrzegać to, co tak naprawdę znajdowało się pod śniegiem. Dlatego wiosenne porządki są tak bardzo potrzebne – aby wszystkim w mieście żyło się lepiej.

Pracownicy porządkowi sprzątają zarówno ulice i chodniki, ale nie tylko. Sprzątają również zatoki przystankowe, pasy rozdzielające jezdnie, czy też parkingi, ścieżki rowerowe i przejścia podziemne. Oczywiście sprzątane są również place zabaw, parki kieszonkowe, a także siłownie plenerowe. To, jak długo jeszcze potrwają prace porządkowe zależne jest od panujących warunków atmosferycznych.

Sprawdź również: generalne porządki Łódź Cleanwhale.