Nieletni złodziej z Pabianic odpowie przed sądem za kradzież rozbójniczą

Pracownicy Wydziału ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach zidentyfikowali i aresztowali młodego podejrzewanego o popełnienie przestępstwa kradzieży rozbójniczej. Chłopiec w wieku 15 lat wykradł dwie butelki alkoholu, podczas swojej ucieczki z miejsca zdarzenia szarpnął pracownicę sklepu. Decyzję o dalszym postępowaniu w sprawie młodego mieszkańca Pabianic podejmie sąd rodzinny.

21 lutego 2024 roku, funkcjonariusze służby odpowiedzialnej za sprawy nieletnich i patologii pabianickiej komendy policji odebrali zgłoszenie o incydencie kradzieży rozbójniczej. Zgłoszone zdarzenie miało miejsce 16 lutego około godziny 18:00 w sklepie położonym przy ulicy Łaskiej w Pabianicach. Młodociany intruz wtargnął do środka sklepu, skierował się prosto do sekcji z alkoholem i wyjął z regału dwie butelki alkoholu o pojemności 0,2 litra każda. Następnie schował je w swoich spodniach.

Na sytuację zwróciła uwagę pracująca tam ochroniarka, która natychmiast podjęła decyzję o interwencji. W trakcie konfrontacji z pracownicą sklepu, młodociany niespodziewanie się odwrócił i zaczął uciekać. Przy wyjściu starała się go zatrzymać inna pracownica sklepu, jednak młodzieniec ją popchnął. Kobieta straciła równowagę i upadła na wózek sklepowy. Mimo że nie doznała poważnych obrażeń, nieletniemu udało się zbiec z miejsca zdarzenia. Skradzione przez niego alkohole miały wartość nieco poniżej 30 złotych.

Policjanci specjalizujący się w przestępczości nieletnich natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Młodym złodziejem okazał się być 15-letni mieszkaniec Pabianic, który został szybko aresztowany. Wkrótce będzie musiał stawić czoło konsekwencjom swoich działań przed sądem rodzinnym.