Przeprowadzka do Centralnego Szpitala Klinicznego: kolejne kliniki Uniwersytetu Medycznego w nowym miejscu

Latem tego roku, zgodnie z planem rozmieszczenia jednostek Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, nastąpiło przeniesienie kolejnych klinik do Centralnego Szpitala Klinicznego, funkcjonującego w gmachu Centrum Kliniczno-Dydaktycznego (CKD) przy Pomorskiej 251. W nowym miejscu zaczęli pracować specjaliści z różnych dziedzin, między innymi onkologia, ginekologia i położnictwo.

Na początku lipca swoją działalność w budynku CKD rozpoczęły kliniki położnicze i ginekologiczne, które wcześniej funkcjonowały w ramach szpitala Madurowicza. Kliniki te zostały rozlokowane na 16. piętrze gmachu. Wśród lekarzy, którzy podjęli pracę w nowym miejscu znaleźli się prof. Piotr Sieroszewski oraz prof. Jarosław Kalinka, dotychczasowi pracownicy Madurowicza.

Od sierpnia swoje miejsce w CKD znalazły też kliniki onkologiczne, przeniesione ze szpitala im. Kopernika. Na 15. piętrze ulokowała się Klinika Onkologii Klinicznej z Oddziałem Chemioterapii, której kierownikiem jest prof. Piotr Potemski. Z kolei Klinika Chirurgii Onkologicznej pod przewodnictwem prof. Janusza Piekarskiego oraz prof. Dariusza Nejca, została przeniesiona na 10. piętro. Obie kliniki stały się integralną częścią powstającego Akademickiego Ośrodka Onkologicznego.

Przeprowadzka do CKD nie jest pierwszym takim przedsięwzięciem. Wcześniej, 1 kwietnia, cała porodówka ze szpitala im. Rydygiera została przeniesiona tu. W poprzednich latach przeprowadziły się również kardiologia i toksykologia.

Miejscowy gmach CKD, który jest jednym z najbardziej charakterystycznych budynków w Łodzi o wysokości 72 metrów i 20 piętrach, zaczyna wypełniać się specjalistami z różnych dziedzin medycyny. Rozpoczęcie budowy tego obiektu miało miejsce w 1975 roku i trwało prawie cztery dekady. Obecnie gmach jest modernizowany i rozbudowywany, a przestrzeń jest coraz bardziej efektywnie wykorzystywana.