Przewrócona ciężarówka paraliżuje ruch na autostradzie A1. Duże utrudnienia także na DK 91

W godzinach porannych we wtorek, 11 czerwca, doszło do poważnego incydentu na autostradzie A1 pomiędzy miastami Radomsko a Łódź. Około godziny 4.25 rano samochód ciężarowy przewrócił się na pasie prowadzącym do Gdańska, co spowodowało duże korki i problemy dla kierowców. Kierujący pojazdem został ranny w wyniku tego zdarzenia.

Służby ratunkowe informują, że ciężarówka zderzyła się z barierą energochłonną, co doprowadziło do jej przewrócenia. W wyniku kolizji zniszczone zostały również latarnia uliczna oraz jezdnia zbiorczo-rozprowadzająca węzła Piotrków Trybunalski Południe. W konsekwencji tych zdarzeń, wjazd na autostradę A1 z drogi krajowej 74 na trasie do Gdańska jest obecnie zablokowany.

Prawy pas komunikacyjny jest nieprzejezdny ze względu na przewróconą latarnię, co dodatkowo utrudnia sytuację. Do chwili obecnej brakuje oficjalnych informacji dotyczących objazdów. Ruch na autostradzie A1 jest obecnie możliwy jedynie lewym i środkowym pasem. Służby przewidują, że utrudnienia mogą potrwać nawet do pięciu i pół godziny.

Podobne problemy występują także na drodze krajowej 91 między Rzgowem a Łodzią, gdzie jeden z pasów ruchu jest zablokowany. Pracownicy drogowi przeprowadzają tam renowacje oznakowania poziomego na odcinku długości pięciu kilometrów. Lewy pas jest nieprzejezdny, co oznacza, że kierowcy mają do dyspozycji jedynie prawą część jezdni. Prace mają potrwać około trzech i pół godziny.