Rekonstrukcja ulicy Ossowskiego – początek nowej fazy inwestycji drogowych na Kozinach!

Łódzka inwestycja drogowa wszedła w nową fazę z projektem przebudowy ulicy Ossowskiego. Inicjatywa ta obejmuje stworzenie nowych chodników oraz jezdni. Ustalono także, że do roku 2024, oprócz ulicy Ossowskiego, trzy inne ulice w dzielnicy Koziny zostaną poddane podobnym poprawkom.

Aktualna struktura ulicy Ossowskiego jest na skraju swojego istnienia, ponieważ droga ma zostać całkowicie odnowiona. Prace obejmują wymianę nawierzchni i wyłożenie równych, nowych chodników. Zadania te rozpoczęły się już, począwszy od ochrony drzew i wyburzeń. Zimowe miesiące są idealne do demontażu krawężników i starego bruku, częściowo pokrytego asfaltem, bez powodowania dodatkowych utrudnień.

Po przeprowadzonej modernizacji, cała infrastruktura drogowa będzie lepiej dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Obniżone krawężniki przy przejściach dla pieszych mają na celu ułatwienie poruszania się starszym ludziom i rodzicom z dziećmi w wózkach. Design ulicy zyska na estetyce, a miejsca zieleni i tereny wokół drogi zostaną odpowiednio zagospodarowane.

Remont ulicy Ossowskiego to początek szeregów odnawianych dróg w dzielnicy Koziny. Planowane są także prace na przyległej ulicy Lorentza oraz na sąsiednich ulicach Okrzei i Długosza. W poprzedniej fazie inwestycji udało się już zmodernizować takie ulice jak Kasprzaka, fragment Długosza oraz Augustyniaka.