Remont mieszkania? Sprawdź te porady!

Według badania GfK „Polacy a stres” remont mieszkania zajmuje trzecie miejsce w zestawieniu sytuacji stresowych. Co zatem zrobić, aby móc cieszyć się odnowioną, piękną przestrzenią i przy okazji nie zwariować. Mamy na to kilka sprawdzonych sposobów.

Kiedy najlepiej rozpocząć remont?

Przed przystąpieniem do prac remontowych warto przede wszystkim zaplanować czas, w jakim zostaną rozpoczęte. Należy pamiętać, że najbardziej sprzyjający jest sezon wiosenno-letni. Dlaczego? Ponieważ wiele prac wymaga odpowiedniej wentylacji. Dodatkowo niektóre materiały używane w czasie remontu najlepiej schną przy dodatnich temperaturach i niskiej wilgotności powietrza. Na okres jesienno-zimowy można natomiast zaplanować „suche” prace wykończeniowe – na przykład montaż paneli podłogowych.

Remont samodzielnie czy z pomocą fachowców?

Z wyborem daty remontu wiąże się także decyzja o tym, czy chcesz wykonać go samodzielnie, czy wolisz skorzystać z usług fachowców. Jeśli wybierzesz tę drugą ścieżkę, konieczne jest zarezerwowanie ekipy odpowiednio wcześnie. Specjaliści zwykle mają pełne ręce pracy, dlatego czasem konieczne będzie odroczenie remontu. A może masz ochotę spróbować swoich sił w pracach remontowych? Zanim do nich przystąpisz, skompletuj więc wszelkie narzędzia i materiały, które będą potrzebne do ich wykonania. W ten sposób przebiegną szybko i sprawnie.

Budżet ma znaczenie

Nie bez znaczenia jest także budżet, jaki można przeznaczyć na remont. Warto skrupulatnie policzyć wydatki przed rozpoczęciem prac. Może okazać się, że niektóre z nich będą wymagały odroczenia. Pomoże to jednak uniknąć niepotrzebnego stresu. W szacowaniu kosztów przydatne okażą się wskazówki fachowca, który doradzi odpowiedni wybór materiałów, pozwalających obniżyć wydatki.

Mieszkasz w bloku? Sprawdź, czy na prace remontowe nie musisz uzyskać pozwolenia spółdzielni

Ważną kwestią, szczególnie w przypadku mieszkań w bloku jest zakres prac remontowych. Niektóre czynności, związane na przykład z wymianą grzejników czy wyburzaniem ścian, należy zgłosić do spółdzielni mieszkaniowej i zaczekać, aż jej władze udzielą pozwolenia na przystąpienie do działania. Przed remontem warto też poinformować sąsiadów o tym, że w mieszkaniu mogą być prowadzone czynności generujące hałas – oczywiście nie można ich wykonywać w godzinach ciszy nocnej.

Od najbrudniejszych do wykończeniowych – kolejność prac remontowych

Istotne jest także zaplanowanie kolejności prac remontowych. Rozpoczyna je oczywiście demontaż i prace konstrukcyjne – na przykład wyburzanie ścian działowych, montaż sufitów podwieszanych, zabudowa rur. Następne są prace instalacyjne związane z wymianą hydrauliki, elektryki czy przewodów gazowych oraz wymiana lub naprawa okien. W dalszej kolejności należy wykonać prace naprawcze, w tym wygładzanie ścian czy renowację posadzki i prace wykończeniowe – począwszy od sufitu, przez ściany, na podłogach kończąc. Na koniec pozostanie już tylko montaż gniazdek elektrycznych i łączników oraz oświetlenia.

Wybór lamp – skorzystaj z oferty nowego sklepu oświetleniowego w Łodzi

Skoro o nim mowa, podpowiadamy, że rozmieszczenie lamp i dodatkowych elementów oświetleniowych należy ustalić już na etapie planowania remontu. Pozwoli to odpowiednio poprowadzić przewody instalacyjne i zapobiegnie dodatkowym wydatkom. Niebagatelne znaczenie ma też wybór odpowiednich rozwiązań. Oprócz mocy lamp warto zwrócić uwagę na barwę światła, pobór energii i oczywiście ich design.

W nowym sklepie z oświetleniem w Łodzi znajdziesz szeroki asortyment zarówno lamp sufitowych i żyrandoli, jak i lamp podłogowych, stołowych czy kinkietów. W ten sposób znajdziesz rozwiązania, które najlepiej wpiszą się w wyremontowaną przestrzeń. A jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, w gotowości zawsze są profesjonalni doradcy, którzy odpowiedzą na nurtujące Cię pytania związane z oświetleniem wnętrza. Zaletą skorzystania ze sklepu stacjonarnego jest również możliwość dokładnego obejrzenia lamp, co pozwala optymalnie dopasować ich kolorystykę i design do stylu wnętrza.

Nie taki remont straszny jak go malują. Podstawą jest odpowiednia organizacja. To właśnie od niej zależy, jak szybko zakończą się prace i będzie można podziwiać odnowioną, oryginalnie zaaranżowaną przestrzeń. 
Zobacz ofertę oferte oświetlenia w sklepie sponsora tekstu: ​​https://oswietlenie-sklep.pl/