W Łodzi powstanie nowa stacja kolejowa Łódź Zarzew

Wiadomo już, że w Łodzi powstanie nowa stacja kolejowa. Ma się nazywać Łódź Zarzew. To właśnie w łódzkim Zarzewie decyzją PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. postanowiono zbudować nową stację kolejową.

Łódź Zarzew – co wiadomo na temat nowej stacji kolejowe?

Na ten moment PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. postanowiły ogłosić przetarg na zaprojektowanie i budowę stacji kolejowej. Nowy przystanek kolejowy Łódź Zarzew znajdować będzie się między stacjami Łódź Widzew a Łódź Chojny.

Co wiadomo na temat nowego przystanku Łódź Zarzew?

Według wstępnych informacji wiadomo, że nowy przystanek będzie zlokalizowany bezpośrednio pod wiaduktami drogowo-tramwajowymi. Mowa o tych znajdujących się w ciągu ulic Przybyszewskiego. Ponadto wiadomo także, że stacja zostanie w pełni dostosowana dla osób niepełnosprawnych. Pomyślano także o dostosowaniu schodów i windy do ewentualnej przesiadki podróżnych do innych środków komunikacji miejskiej. Warto także dodać, że na peronach mają znaleźć się ławki, oświetlenie LED, wiaty, czy też gabloty z rozkładami jazdy i tablice z oznakowaniem. Nie zabraknie również stojaków dla rowerów oraz parkingu samochodowego, które będą zlokalizowane w pobliżu nowej stacji kolejowej Łódź Zarzew. Na koniec dodajmy, że prace nad budową przystanku mają odbywać się w 2024 roku.