Zarządzanie ruchem ulicznym w Łodzi: Zakłócenia z powodu prac drogowych

Począwszy od 2 maja, centrum Łodzi na skrzyżowaniu ulic Zachodniej i Próchnika stało się miejscem intensywnych prac drogowych. W wyniku tych prac, nawierzchnia na wysokości przejścia dla pieszych została zdemontowana, co spowodowało przymusowe zamknięcie tego obszaru zarówno dla pieszych jak i dla kierowców, którzy nie mogą teraz skręcić w ulicę Próchnika.

Podczas tych prac drogowych, ekipa robocza zajęła miejsce przy przejściu dla pieszych, a najbliższe dostępne przejście znajduje się po drugiej stronie skrzyżowania lub na ulicy Piotrkowskiej dla tych, którzy zmierzają w stronę placu Wolności.

W celu zabezpieczenia obszaru pracy na obu stronach przejścia zamontowane zostały znaki informujące o zakazie ruchu pieszych. Kierowcy natomiast muszą uwzględnić nowe ograniczenia w ruchu – zakaz skrętu w ulicę Próchnika prowadzącą do Rewolucji 1905 roku. Dojazd do ulic Kilińskiego/Rewolucji 1905 jest możliwy od strony ulicy Gdańskiej i dalej przez Próchnika lub od strony Zachodniej przez ulice Ogrodową, Północną i dalej Kilińskiego.

Robotnicy drogowi, którzy pracowali na prawym pasie ruchu, zdemontowali nawierzchnię – kostkę brukową. Tymczasem lewy pas jest nadal dostępny, jednak zaleca się ostrożność podczas jazdy w tym miejscu.

W rezultacie tych prac, autobusy łódzkiej linii turystycznej 101 musiały zmienić swoją trasę. Zarząd Transportu Miejskiego w Łodzi złożony z łódzkich MPK poinformował o tym około godziny 10 rano. Autobusy linii 101 teraz kursują objazdem od skrzyżowania ulic Więckowskiego i Zachodniej przez ulicę Gdańską. Przystanek autobusowy na skrzyżowaniu ulic Zachodniej i Próchnika jest obecnie pomijany przez autobusy tej linii.