Zarzuty produkcji narkotyków dla dwóch mężczyzn z Grodziska Mazowieckiego. Pościg i barykada poprzedziły ich aresztowanie

Łódzki Sąd Okręgowy będzie rozpatrywał sprawę przeciwko dwóm młodym mężczyznom oskarżonym o produkcję znacznej ilości narkotyków. Jeden z nich został aresztowany po pościgu, drugi zaś zdecydował się na zasiecz w swoim mieszkaniu. Za ich przestępstwo grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Prokuratura skierowała już akt oskarżenia.

Oskarżeni to Adam S., 23 lata i Michał N., 28 lat, obaj pochodzący z Grodziska Mazowieckiego. Obydwaj mają tylko podstawowe wykształcenie oraz brak konkretnego zawodu. Przed aresztowaniem, Adam S. zarabiał na życie jako monter klimatyzacji, natomiast Michał N. pracował w domu seniora. Po zatrzymaniu, 23-latek trafił do Zakładu Karnego w Łowiczu, a 28-latek został umieszczony pod policyjnym dozorem.

17 marca tego roku odbyła się spektakularna operacja policji, w której udział brali funkcjonariusze z Radomia, Żyrardowa i Rawy Mazowieckiej. Wszystko działo się na terenie gminy Kowiesy w powiecie skierniewickim, gdzie na jednej z posesji wykonywano masową produkcję narkotyków. Policjanci przybyli na miejsce nieoznakowanymi radiowozami i rozpoczęli obserwację podejrzanego gospodarstwa.