Zaskakujący wpis w mediach społecznościowych miasta Łódź

Olbrzymie poruszenie wśród internautów, ale także wśród mieszkańców wywołał wpis oficjalnego konta miasta Łódź w mediach społecznościowych. Najpewniej miał być to żartobliwy post, jednak efekt wywołany tym wpisem był zupełnie odwrotny, niż zapewne spodziewali się jego twórcy. O co dokładnie chodzi?

Niecodzienny wpis profilu Łodzi w social mediach

We wpisie dodanym w mediach społecznościowych przez oficjalny profil miasta Łódź można przeczytać: „Co by było, gdyby pół kilometrowa asteroida uderzyła w Bałuty? Oprócz strat szacowanych ponoć na 2 złote, powstałby między innymi niemal dziesięciokilometrowy krater”.

Takie słowa spotkały się ze zdecydowaną krytyką wielu internautów i mieszkańców. Zarzucają oni brak szacunku do tego regionu oraz osób, które mieszkają w tym regionie. Jak wiadomo Bałuty są uznawane za jedną z najbiedniejszych regionów miasta, ale z całą pewnością osoby tam mieszkające mogą czuć się urażone takimi słowami. Użytkownicy zaznaczają, że ten wpis nie jest ani błyskotliwy, ani żartobliwy, a jedynie po prostu uderza w mieszkańców Bałut, którzy po prostu czują się urażeni tym wpisem. Na ten moment w mediach nie pojawiła się żadna wiadomość od łódzkiego ratusza w tym temacie.