2023 – Rok pełen atrakcji i rekordów w dzielnicy Zdrowie

Rok 2023 obfitował w mnóstwo niezapomnianych wydarzeń, które przyciągnęły do dzielnicy Zdrowie ponad 3 miliony odwiedzających. Był to wyjątkowy czas dla miejscowych instytucji, które zapewniły niezrównaną rozrywkę zarówno mieszkańcom, jak i turystom.

Orientarium Zoo Łódź cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, przyjmując na swoim terenie aż 1 200 000 gości. Jak podkreśla rzeczniczka Orientarium, Justyna Krakowiak, był to naprawdę udany rok. Wielu odwiedzających skorzystało z oferty edukacyjnej ogrodu, spędziło tu noc podczas „nocowania w Orientarium” lub zdecydowało się na romantyczną kolację w tunelu. Oprócz tego, zoo przygotowało wiele nowych atrakcji. Między innymi otworzyło pawilon Nocny Świat oraz motylarnię.

Aquapark Fala również ma za sobą rekordowy rok. Frekwencja w tym miejscu wyniosła aż 1 400 000 gości! Największym powodzeniem cieszyła się tradycyjna Noc Naturystów – 18 listopada przybyło do niej aż 728 naturystów. Również inauguracyjne morsowanie zanotowało rekordowe zainteresowanie – skorzystały z niego 94 osoby.

Łódzkie Centrum Sportu, w skład którego wchodzą Atlas Arena, Sport Arena oraz Stadion Miejski im. Władysława Króla, odwiedziło blisko milion osób w 2023 roku. Znajdujący się na jego terenie stadion był miejscem domowych meczów Łódzkiego Klubu Sportowego, a także gospodarzem występów Reprezentacji Polski U21 w piłce nożnej.

Atlas Arena gościła gwiazdy światowej muzyki takie jak Scorpions, Avril Livine, Eros Ramazotti, Sabaton, Andre Rieu, IL DIVO, Havasi czy Loius Tomlinson z One Direction. Wyróżniającym się wydarzeniem muzycznym był koncert Curtisa „50 CENT’a” Jacksona. Jednak największe emocje towarzyszyły meczom Reprezentacji Polski w Siatkówce Kobiet i ich awansu na igrzyska olimpijskie w Paryżu.

Nie mniejsze atrakcje czekały na miłośników muzyki i kultury podczas Nocy Świętojańskiej. Impreza trwała trzy dni i oferowała wiele atrakcji – od koncertów na pięciu scenach umieszczonych w tramwajach, poprzez kino pod chmurką, występy stand-uperów, po spektakle plenerowe Teatru Powszechnego. Ogrodzie Botanicznym odbyło się widowisko obrzędowe „Noc Świętojańska”, które zgromadziło 800 widzów.