31-letni obywatel Gruzji próbował okraść kobietę, a następnie groził nożem motorniczemu tramwaju

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w jednym z tramwajów na terenie Łodzi. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy w tej sprawie wiadomo, że 31-letni obywatel Gruzji próbował okraść jedną z pasażerek. Gdy to się nie powiodło, zaczął grozić motorniczemu tramwaju. Ostatecznie mężczyzna został zatrzymany przez policję.

Zatrzymanie 31-letniego obywatela Gruzji

Zdarzenie miało miejsce w ubiegłym tygodniu. Początkowo w tramwaju jeden z pasażerów zauważył, że dwóch mężczyzn próbuje okraść jedną z pasażerek. Gdy to zauważył, od razu krzyknął, że w tramwaju są kieszonkowcy. To spłoszyło dwóch mężczyzn, którzy chcieli wyjść z tramwaju. Motorniczy zamknął drzwi tramwaju na sygnały, że na miejsce jedzie już policja w celu wyjaśnienia sprawy. Wtedy jeden mężczyzna wyskoczył z tramwaju przez okno, a drugi próbował wyjść drzwiami. Jednak były one zamknięte, przez co zaczął grozić motorniczemu. Ten widząc realne zagrożenie życia i zdrowia postanowił otworzyć drzwi pojazdu.

Mężczyznę szybko udało się schwytać. Pomogli w tym świadkowie, którzy przekazali funkcjonariuszom, że sprawca pobiegł w stronę ulicy Kościuszki. Tam policjanci znaleźli 31-letniego mężczyznę, który schował się w bramie. Teraz za swoje czyny sprawca może trafić do więzienia nawet na okres 10 lat.

Policja prosi o pomoc w sprawie. O kontakt z policją proszeni są kobieta, którą próbowano okraść w tramwaju oraz wszyscy świadkowie tego zdarzenia. Zgłaszać można się na I Komisariat Komendy Miejskiej Policji w Łodzi przy ulicy Sienkiewicza 28/30 lub pod numerem telefonu 47 841 14 00.