Alarm przeciwburzowy w Łodzi i w regionie łódzkim zaczyna obowiązywać od południa!

O godzinie 12:00 w środę, 22 maja, mieszkańcom miasta Łódź, a także całego regionu łódzkiego, grozi intensywne pogorszenie warunków pogodowych. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega o nadchodzących burzach.

Zgodnie z informacjami z IMiGW, bądźmy przygotowani na drugi stopień zagrożenia. Alert dotyczy następujących powiatów: bełchatowski, brzeziński, łaski, łęczycki, łódzki wschodni, Łódź, opoczyński, pabianicki, pajęczański, piotrkowski, Piotrków Trybunalski, poddębicki, radomszczański, sieradzki, tomaszowski, wieluński, wieruszowski, zduńskowolski i zgierski.

Ostrzeżenie będzie obowiązywało od 12:00 dnia 22 maja do 2:00 dnia 23 maja. Prognozuje się nadejście burz z bardzo intensywnymi opadami deszczu osiągającymi od 25 do 40 mm, lokalnie nawet do 55 mm oraz silne wiatry dochodzące do prędkości 80 km/h. Na niektórych obszarach możliwe są także opady gradu. Szanse na wystąpienie takich ekstremalnych warunków pogodowych wynoszą 90%.

Z kolei o godzinie 15:00 tego samego dnia wprowadzony zostanie pierwszy stopień zagrożenia burzowego, który obejmować będzie powiaty: kutnowski, łowicki, rawski, Skierniewice i powiat skierniewicki. Może tam pojawić się burze z silnymi opadami deszczu do 30 mm i porywami wiatru do 75 km/h. Lokalnie możliwe będą też opady gradu. Według szacunków IMiGW, prawdopodobieństwo wystąpienia takiej niebezpiecznej pogody wynosi 90%.