Ameryka Łacińska – wycieczki pełne pasji

Ameryka Łacińska to region, który od lat fascynuje podróżników i turystów. Dawne cywilizacje Majów i Azteków, barwna kultura, w której wątki rdzennych mieszkańców mieszają się z wpływami kolonialnymi, tropikalna przyroda, a do tego świetne plaże i kurorty nadmorskie – czego można chcieć więcej podczas pełnego pasji i przygód wypoczynku.

Kuba – wyspa gorąca jak wulkan

Przebój sprzed kilkudziesięciu lat wcale nie stracił na aktualności. Kuba (https://planetescape.pl/kraj/kuba/) to wciąż jeden z topowych kierunków wśród podróżników, a po większym otwarciu kraju przyciąga także turystów doceniających tutejsze plaże. Są one wciąż jeszcze nie tak tłoczne jak na wielu innych wyspach Morza Karaibskiego.

Kubę można poznawać na wiele sposobów i zgłębiać różne jej aspekty. Na liście miejsc do odwiedzenia nie może jednak zabraknąć Hawany. Stolica to miasto, które sprawia wrażenie, jakby czas się tu zatrzymał. Dekadencki klimat, gorące rytmy salsy, maleńkie knajpki, chevrolety z lat 50 XX w. to coś, czego nie można spotkać w żadnym innym miejscu na ziemi. Podróżując przez Kubę, nie można pominąć plantacji tytoniu i wytwórni cygar, niezwykłych krajobrazów w dolinie Vinales, eleganckiego Cienfuegos nazywanego kubańskim Paryżem czy kolonialnego Trynindadu, gdzie oglądać można rezydencje hiszpańskich plantatorów trzciny cukrowej.

Kuba to także piękne i wciąż puste plaże ocienione zielonymi palmami. Miejsca, takie jak Cayo Santa Maria czy Varadero, to prawdziwy raj dla wielbicieli wypoczynku nad ciepłym morzem. Zarówno w Hawanie, jak i w innych turystycznych miejscach wyspy, można się spodziewać hoteli w najwyższym możliwym standardzie, które oferują turystom wszystko, co potrzebne do wygodnego wypoczynku. O odpowiedni poziom dba specjalizujące się w egzotyce biuro Planet Escape oferujące wycieczki szyte na miarę do krajów Ameryki Środkowej.

Meksyk – ze szczytu piramid na rajskie plaże

Piramidy kojarzą się głównie z Egiptem. Oczywiście, te znane są najlepiej, ale Ameryka Środkowa wcale nie ustępuje pod tym względem. Piramidy wznoszone przez Majów i Azteków to jedne z głównych atrakcji Meksyku i krajów tego regionu. Meksyk jest idealnym kierunkiem dla osób, które lubią łączyć wypoczynek na plażach z poznawaniem i doświadczaniem nowych miejsc i kultur. Meksyk to prekolumbijskie miasta, takie jak Chichen Itza czy Uxmal, niezwykły kolonialny klimat Valladolid, gdzie kultura hiszpańska miesza się z wpływami rdzennej ludności Meksyku, tropikalne lasy Półwyspu Jukatan z ich niezrównaną przyrodą, rezerwat biosfery Celestun, gdzie podziwiać można laguny i lasy namorzynowe, spotkać żółwie, a nawet krokodyle i wiele, wiele więcej.

Nie zapominajmy też o wspaniałych plażach półwyspu Jukatan, w tym słynnej Playa del Carmen ze złocistym piaskiem oblewanym nieziemsko błękitnymi falami morza. Atmosfera fiesty, bary, doskonała kuchnia, owoce morza i gorący temperament pozwalający na zabawy i tańce do białego rana to właśnie meksykański kurort w pełnym tego słowa znaczeniu.

Meksyk to idealne miejsce na wypoczynek, ale też na ekskluzywne firmowe wyjazdy incentive (https://planetescape.pl/blog/wyjazd-incentive-do-meksyku-wycieczki-dla-firm/). Świetne hotele, możliwość budowania rozwiniętych, pełnych atrakcji programów przygotowanych specjalnie pod potrzeby konkretnego klienta pozwalają lepiej zintegrować zespół oraz przeżyć firmowy wyjazd w najlepszej atmosferze.