Decydująca niedziela Maratonu na raty — seniorzy zmierzą się z finałowym dystansem

Seniorzy, którzy wzięli udział w cyklu spacerów nordic walking zorganizowanym przez bałuckie Centra Zdrowego i Aktywnego Seniora, staną w najbliższą niedzielę, 23 czerwca, przed finałowym wyzwaniem „Maratonu na raty”. Dzięki systematycznemu uczestnictwu w tych rekreacyjnych marszach miały okazję pokonać dystans równy całemu maratonowi.

By osiągnąć ten cel, seniorscy sportowcy musieli wystartować co najmniej w czterech z sześciu 10-kilometrowych tras przemierzających urokliwy Las Łagiewnicki.

Początek ostatniego, szóstego etapu maratonu zaplanowany jest na godzinę 9:00 23 czerwca. Punkt startowy znajduje się na parkingu przy ulicy Wycieczkowej 67. Na końcu tej decydującej trasy, uczestników podejmą atrakcyjne nagrody. Ci, którzy zdobędą minimum cztery odcinki po 10 km, pokonując tym samym pełny dystans maratonu wynoszący 40 km, zostaną uhonorowani pamiątkowymi medalami. Po zakończonym wysiłku, w namiocie czekać będą na nich napoje: kawa i herbata, które pozwolą odzyskać siły.

Organizowane przez bałuckie Centra Zdrowego i Aktywnego Seniora spacery nordic walking są cykliczne i odbywają się kilkukrotnie w miesiącu. Osoby, które chciałyby dołączyć do tej aktywności, lecz nie posiadają własnego sprzętu, mają możliwość jego wypożyczenia od organizatorów.