Energiczni seniorzy z Łodzi realizują swoje marzenia dzięki miejskim Mikrograntom

Starsi mieszkańcy Łodzi nie pozwolili, aby wiek stanął na drodze do ich marzeń. Zdecydowali się wziąć sprawy w swoje ręce i, za sprawą miejskiego programu „Mikrogranty”, przekształcić swoje ambicje w rzeczywistość.

Adam Wieczorek, wiceprezydent Miasta Łodzi, objaśnia, że „Mikrogranty” to inicjatywa, która umożliwia seniorom zgłaszanie swoich projektów przez formalne i nieformalne grupy. Zwycięskie projekty otrzymują środki na ich realizację. W tym roku nadesłano rekordową liczbę 80 wniosków. Spośród tej liczby, 40 zostało uznanych za wyjątkowe, a 23 ostatecznie otrzymało dofinansowanie. To dowodzi, jak duże zainteresowanie budzi ten projekt wśród starszych mieszkańców Łodzi.

Budżet miasta na realizację tego programu wynosi 130 tys. zł. Każdy z laureatów otrzymał dofinansowanie do kwoty maksymalnie 5 tys. zł. Za prowadzenie całej inicjatywy odpowiedzialne jest Centrum OPUS.

Seniorzy z grupy „Aktywni Plus” są jednymi z dwudziestu trzech tegorocznych laureatów programu „Mikrogranty”. Planują wystawić trzy spektakle, które będą kręcić się wokół postaci „Pana Poczta”.

Grupa „Aktywni Plus” dzięki poprzedniej edycji mikrograntów zrealizowała teatr lalek. Przedstawienie było tak dobrze przyjęte przez młodego publiczność, że seniorzy nie mieli innego wyboru jak stworzyć nowy spektakl. Napisały własny scenariusz i uszyły lalki na potrzeby nowego wystawienia, opowiada koordynatorka grupy.