Funkcjonariusz Policji w Łodzi ratuje życie nieprzytomnego mężczyzny poza godzinami służby

Czasami to policyjna mundurówka okazuje się być aniołem stróżem. Właśnie tak było 5 stycznia 2024 roku, kiedy to funkcjonariusz Oddziału Prewencji Policji z Łodzi, będący poza godzinami służby, uratował życie mężczyźnie. Ten dramatyczny epizod rozpoczął się o 8:30 tego dnia, kiedy to policjant przygotowywał się do popołudniowej zmiany w pracy.

Tego ranka, nic nie zapowiadało nadchodzących dramatycznych wydarzeń. Niemniej jednak, kiedy policjant wszedł na klatkę schodową swojego bloku mieszkalnego, natknął się na niepokojący widok – mężczyznę leżącego na ziemi. Niezwłocznie sprawdził stan poszkodowanego – choć oddychał, był nieprzytomny i krwawił z rany na głowie.

Bez wahania, funkcjonariusz wezwał zespół ratownictwa medycznego. Zanim jednak nadeszli, bacznie obserwował parametry życiowe mężczyzny. Kiedy ten odzyskał przytomność, nie był w stanie określić daty ani przypomnieć sobie, co zdarzyło się przed upadkiem. Dzięki szybkiej i skutecznej interwencji policjanta, mężczyzna w krótkim czasie znalazł się pod fachową opieką medyczną.

Warto pamiętać, że każdy z nas ma potencjał, by pomóc innym. Nie bądź obojętny na potrzeby drugiego człowieka. Zadzwoń po pomoc, jeśli widzisz sytuację, która może zagrażać czyjemuś zdrowiu lub życiu. Twój telefon może uratować komuś życie.