Usterka w sieci wodociągowej powoduje zalanie ulic na Widzewie. Al. Piłsudskiego pod wodą

Zdarzyła się poważna awaria w systemie wodociągowym w rejonie Widzewa – tak wynika z informacji przekazanych przez użytkowników internetu. W rezultacie tej usterki, dwa pasy jezdni zostały zatopione na odcinku przy Wifamie.

W dzielnicy Widzew wystąpiła awaria sieci wodociągowej, skutkująca zalaniem dwóch pasów ruchu na al. Piłsudskiego prowadzących w stronę osiedla Widzew. Szczegółowe informacje na ten temat przekazał profil LDZ Zmotoryzowani Łodzianie na mediach społecznościowych.

Jak donoszą internauci, szybko zamarzająca woda doprowadziła do paraliżu komunikacji na pasach w kierunku Widzewa. Według relacji użytkowników internetu, zator na drodze rozpoczyna się już od miejsca, gdzie al. Marszałków krzyżuje się z trasą.

Zdaniem użytkowników sieci, awaria nastąpiła podczas godzin południowych. Nie udało się jeszcze jednak jej całkowicie naprawić.

Ok. 18:00 ZWiK zamieścił na swojej stronie internetowej komunikat dotyczący sytuacji:

„Awaria wodociągu na ulicy Piłsudskiego przy „WiMA”. Mieszkańcy budynków pod numerami 135 i 135A na ulicy Piłsudskiego, a także terenu dawnych zakładów „WIMA” pozostają bez dostępu do wody. Woda dostarczana jest beczkowozem. Na ulicy Zbiorczej zauważalne jest obniżenie ciśnienia oraz pogorszenie jakości wody”.