Gdzie największe korki drogowe w Polsce? Łódź na czele zestawienia

W ostatnich dniach ukazał się raport TomTom Index Traffic, który zawiera informacje na temat korków na drogach w Polsce. Na czele zestawienia niestety widnieje miasto Łódź, która okazała się najbardziej zakorkowanym miastem w całym kraju.

Łódź najbardziej zakorkowanym miastem w Polsce

Ranking przygotowany przez TomTom Index Traffic niestety jasno obrazuje sytuację, którą widzi każdy mieszkaniec Łodzi oraz turyści, którzy tutaj się pojawiają. Łódź jest najbardziej zakorkowanym miastem w Polsce. Jeśli chcemy przejechać w godzinach szczytu przez miasto, to podróż odbędzie się w czasie o 45 procent dłuższym niż w momencie, gdy na mieście jest możliwie najmniejszy ruch.

Na szczęście są też pozytywne informacje co do Łodzi, ponieważ ogólny poziom zatłoczenia w mieście spadł o 2 punkty procentowe. Co do zmniejszenia poziomu zatłoczenia, to podobnie sytuacja ma się praktycznie w całej Polsce, jak i nawet na całym świecie. Analitycy argumentują taki stan rzeczy tym, że wielu pracodawców pozwoliło swoim pracownikom pracować w sposób zdalny. Z tego powodu zmniejszyły się korki w godzinach porannych oraz popołudniowych.

Podium najbardziej zatłoczonych miast w Polsce

Wielu czytelników może się zdziwić, jednak wśród trzech najbardziej zatłoczonych miast w Polsce na próżno szukać Warszawy. Otóż stolica Polski znajduje się dopiero na 4. miejscu. Na miejscu drugim znajduje się Kraków z analogicznie podróżą dłuższą o 42%, z kolei na miejscu trzecim mamy Wrocław z wynikiem 41%. Tuż poza podium znalazły się Warszawa z wynikiem 37% oraz Poznań z takim samym wynikiem.

Stambuł najbardziej zakorkowanym miastem na świecie

Równie ciekawie prezentuje się ranking TomTom Index Traffic, jeśli spojrzymy na najbardziej zakorkowane miasta na całym świecie. Na czele rankingu znajduje się Stambuł z wynikiem 62%. Następnie na miejscu drugim widnieje Moskwa z wynikiem 61%, a na miejscu trzecim jest Kijów z wynikiem 56%.