Historyczna trasa kolei scheiblerowskiej zamieniona w nowy szlak rowerowy

Nowy szlak rowerowy, który będzie przebiegał wzdłuż historycznej trasy kolejowej należącej niegdyś do zakładów Karola Scheiblera, jest obecnie w trakcie budowy. Nowa trasa dla entuzjastów dwóch kółek rozpocznie się od alei Śmigłego-Rydza i skieruje się prosto na ulicę Przędzalnianą, prowadząc bezpośrednio do osiedla domów dawnego przemysłu tekstylnego.

Zakończenie budowy tego nowoczesnego połączenia dla cyklistów jest planowane na rok 2023. Obecnie prace są na etapie układania asfaltu na drodze, która niegdyś była częścią infrastruktury zakładów Scheiblera.

Projekt przewiduje nie tylko samego szlaku rowerowego, ale również szereg udogodnień dla lokalnej społeczności. Będą to między innymi przejazd rowerowy oraz przejście dla pieszych przez ulicę Przędzalnianą, a także nowo wybudowany chodnik. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z ławek oraz koszy na śmieci, a dodatkowo cała ulica zostanie oświetlona przy pomocy nowych latarni. Inwestycja przyniesie również zyski dla środowiska naturalnego – planowane jest posadzenie ponad 100 nowych drzew oraz kilkudziesięciu krzewów ozdobnych, co dodatkowo uprzyjemni przestrzeń.