Incydent na trasie kolejowej Warszawa-Łódź: pociąg Kolei Mazowieckich uderzył w skład towarowy

Podczas pokonywania trasy z Warszawy do Łodzi, pociąg należący do Kolei Mazowieckich nie zareagował na czerwone światło na trasie koło Skierniewic i zderzył się z pociągiem towarowym. Ten alarmujący incydent został potwierdzony przez wiceministra infrastruktury, Andrzeja Bittela.

Rzeczniczka Kolei Mazowieckich, Donata Nowakowska, przekazała informacje, że w chwili zdarzenia, na pokładzie pociągu pasażerskiego znajdowało się około 30 podróżnych oraz personel obsługujący skład. Na odcinku między Warszawą Zachodnią a Żyrardowem, komunikacja kolejowa odbywała się systemem wahadłowym.

Andrzej Bittel powiedział także, że na podstawie dostępnych informacji, żaden z pasażerów nie ucierpiał w wyniku kolizji. Wiceminister podkreślił, że incydent ten jest obecnie analizowany przez specjalną komisję. Dodał również, że będą śledzone dalsze wydarzenia związane ze zdarzeniem oraz będzie podejmowane działanie mające na celu pełne wyjaśnienie sytuacji.

Podstawowe ustalenia PKP PLK wskazują, że pociąg towarowy poruszał się po odpowiednim torze po otrzymaniu sygnału do jazdy. Obecnie jest badane, dlaczego na tym samym torze znalazł się pociąg pasażerski oraz jakie były okoliczności prowadzące do tej kolizji.