Już niedługo ruszy remont drogi rowerowej na ulicy Rokicińskiej w Łodzi

Władze miasta Łódź wydały dosyć jasne informacje dotyczące drogi rowerowej na ulicy Rokicińskiej. Według podanych informacji jej ukończenie ma odbyć się jeszcze w tym roku. Obecnie Zarząd Inwestycji Miejskich jest w trakcie poszukiwań wykonawcy, który mógłby od razu przejść do uzupełnienia brakującej nawierzchni występującej pomiędzy Selgrosem a ulicą Malowniczą.

Dokończenie trasy rowerowej na ulicy Rokocińskiej

Mieszkańcy Łodzi już od kilku lat mogą korzystać z nowej drogi rowerowej, która biegnie wzdłuż północnej stronie trasy W-Z. Ścieżka powstała w ramach inwestycji, którą była przebudowa ulicy Rokocińskiej. Dokładnie mowa o modernizacji rozpoczynającej się od ulicy Malowniczej do granicznego punktu miasta. W ramach tamtej przebudowy powstała ścieżka, która koniec końców nie została wtedy ukończona w pełni.

Na szczęście teraz władze miasta Łódź ogłosiły, że jeszcze w tym roku ma powstać brakujący odcinek trasy. Dokładnie chodzi o fragment położony nieopodal sklepu Selgros. Miejmy nadzieję, że jeszcze w tym roku rowerzyści będą mogli swobodnie przemieszczać się tamtym odcinkiem ścieżki rowerowej.