Kolej staje się coraz bardziej ważnym środkiem transportu w Łodzi

Mieszkańcy Łodzi coraz chętniej korzystają z komunikacji miejskiej. I bez wątpienia to właśnie kolej jest tym rodzajem transportu, który w ostatnich miesiącach zyskał najwięcej pasażerów. Nic więc dziwnego, że nawet samorząd miasta Łódź podkreśla fakt, że to właśnie kolej stanowi coraz ważniejszy element systemu miejskiej komunikacji. Dlatego też miasto cieszy się, że kolejne inwestycje związane z koleją w mieście trwają i przede wszystkim są stopniowo realizowane.

Prace nad infrastrukturą kolejową w Łodzi

Bez wątpienia w ostatnim czasie można zauważyć znaczny wzrost prac nad kolejową infrastrukturą. Poniekąd wynika to chociażby z rosnącego zainteresowania tym środkiem transportu wśród mieszkańców Łodzi.

Warto przypomnieć, że wśród ważnych inwestycji kolejowych, które były prowadzone i są wciąż prowadzone w mieście, są m.in. podziemna trasa Łódź Fabryczna i przebudowa dworca średnicowego. Jednak to oczywiście nie jedyne prace, które były w ostatnim czasie prowadzone. Na pewno należy także podkreślić znaczenie remontów przy takich odcinkach kolejowych tras jak Łódź Kaliska – Zgierz, Łódź Kaliska – Pabianice, czy też Łódź – Widzew – Zgierz. Nie można także zapominać, że intensywne prace ciągle trwają również przy Dworcu Kaliska.

Patrząc na ostatnie miesiące bez wątpienia można stwierdzić, że w ostatnim czasie popularność korzystania z miejskiej środka transportu w postaci kolei jest naprawdę coraz większa. Być może taka sytuacja ma miejsce z powodu tego, że poruszanie się samochodem osobowym jest coraz droższe ze względu na rosnące ceny paliwa.