Początek modernizacji dwóch ulic w Zabrzu i zmiany w organizacji ruchu

Aleja Politechniki i ulica Żeromskiego w Zabrzu już niedługo będą wyglądały zupełnie inaczej. Wszystko za sprawą remontu, który rozpoczyna się właśnie w tych miejscach. W wyniku prowadzonych prac remontowych na wspomnianych ulicach kierowcy będą musieli borykać się z utrudnieniami w ruchu drogowym. O jakich utrudnieniach dokładnie mowa?

Remonty ulic w Zabrzu

Już od środy firma wykonująca remont zacznie prace przy posesji nr 5 na ulicy Politechniki aż do ulicy Wróblewskiego. Z tego powodu utrudnienia w ruchu drogowym będą dotyczyły tego odcinka drogi w obu kierunkach. Ponadto remont zacznie się także na ulicy Żeromskiego, a dokładniej to od ulicy Radwańskiej do alei Mickiewicza. Na pewno więc już od środy kierowcy muszą liczyć się z tym, że w mieście Łódź powstanie kilka utrudnień w ruchu drogowym. Podobno ma być jednak możliwy przejazd jednym pasem, zarówno na ulicy Żeromskiego, jak i alei Politechniki. Mimo to kierowcy i tak powinni nastawić się na to, że w mieście pojawią się korki drogowe. Warto więc zaplanować sobie trasę przed wyjazdem, a nawet zagospodarować nieco więcej czasu na dotarcie do celu.

Do kiedy potrwają prace remontowe i utrudnienia w ruchu drogowym?

Warto dodać, że prace remontowe w ramach modernizacji na alei Politechniki i ulicy Żeromskiego mają potrwać prawdopodobnie do wakacji. Niestety, ale utrudnienia w ruchu drogowym zawsze wiążą się w przypadku takich remontów. Miejmy jednak nadzieję, że prace remontowe rzeczywiście będą odbywać się zgodnie z planem i kierowcy mimo wszystko będą mogli swobodnie poruszać się po mieście Łódź.