Konsekwencje posiadania narkotyków: 42-latek z Łodzi w rękach policji

Zespół oficerów działających w ramach Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową, przy Komendzie Miejskiej Policji w Łodzi, zakończył swoją operację sukcesem. W ich niewłaściwym miejscu znalazł się 42-letni mężczyzna, którego zatrzymano za posiadanie substancji odurzających. Odpowiedzialność, jaką mężczyzna będzie musiał ponieść za swoje czyny, wynika z polskiego prawa i może prowadzić do trzyletniego pobytu za kratami.

Wszystko rozpoczęło się 26 października 2023 roku, kiedy to funkcjonariusze specjalizujący się w walkę z przestępczością narkotykową otrzymali informację o potencjalnej obecności narkotyków w jednym z mieszkań na łódzkim Bałutach. Decyzja o weryfikacji tej informacji była natychmiastowa.

Gdy policjanci dotarli na miejsce, drzwi do mieszkania otworzyła im matka podejrzanego. Mężczyzna był nieobecny – znajdował się w pracy. Oficerowie wyjaśnili kobiecie powód ich wizyty. Następnie kierując się jej wskazówkami, przeszukali pomieszczenia użytkowane przez 42-latka.

Początki przeszukania przyniosły owoce w postaci pierwszych odnalezionych narkotyków. Dalsze czynności policyjne umożliwiły konfiskatę prawie 40 gramów marihuany oraz 20 gramów halucynogennych grzybów. Narkotyki były ukryte w różnych zakątkach pokoju mężczyzny.

Po tym jak skontaktowano się telefonicznie z mężczyzną, ten zgodził się niezwłocznie wrócić do domu. Po powrocie został natychmiast aresztowany. Później usłyszał zarzuty związane z posiadaniem narkotyków, które są w polskim prawie karane nawet do trzech lat pozbawienia wolności. Ostateczna decyzja o jego losie leży teraz w rękach sądu.