Przerwa w dostawie wody w centralnej części Łodzi z powodu poważnej awarii wodociągowej

Łódzkie centrum doświadczyło znacznej awarii sieci wodociągowej, kiedy to operator koparki naruszył strukturę rury o dużym przekroju. Efektem tego było niekontrolowane wypłynięcie dużej ilości wody na ulice miasta, tworząc tym samym widowiskowy obraz rzeki przepływającej przez miejską infrastrukturę. Według oficjalnych komunikatów rzecznika prasowego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji, mogło to skutkować brakiem dostaw wody do wielu kamienic. Na szczęście, problem ten ma zostać szybko rozwiązany.

Incydent miał miejsce we wtorek, około godziny 9 rano, na skrzyżowaniu ulic Legionów i Zachodniej, gdzie obecnie trwają prace remontowe. Jak pokazało to video opublikowane przez serwis LDZ Zmotoryzowani Łodzianie na platformach społecznościowych, fala wody zalała ulice miasta.

Naprawa sieci wodociągowej jest prowadzona priorytetowo. Miłosz Wika, rzecznik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Łodzi, poinformował o podjętych działaniach mających na celu jak najszybsze przywrócenie dostaw wody do mieszkańców. Wyjaśnił, że operator koparki pracującej przy remoncie skrzyżowania ulic Legionów i Zachodniej, omyłkowo uszkodził rurę o średnicy 35 centymetrów, co spowodowało jej pęknięcie i wynikły z tego wypływ wody. Na szczęście, dzięki szybkiej reakcji Pogotowia Wodociągowego ZWiK, przeciek został zatkany, co pozwoliło na rozpoczęcie koniecznych prac naprawczych. Na miejsce awarii dostarczono także beczkowóz z wodą, aby zapewnić mieszkańcom dostęp do niej.

Wika zapewnił, że do godziny 13 wszystkie przerwy w dostawie wody zostaną usunięte i mieszkańcy obszaru wokół skrzyżowania ulic Legionów i Zachodniej ponownie będą mieli dostęp do bieżącej wody.