Koronawirus w szkołach w Łodzi. Sprawdź w których!

Wbrew letnim zapewnieniom czołowych polskich polityków, koronawirus wcale nie jest w odwrocie, a można powiedzieć, że jest wręcz dokładnie odwrotnie. Jesienna aura sprzyja rozprzestrzenianiu się wirusa, co widzimy również w Łodzi. Przekonać się mogli o tym uczniowie dwóch łódzkich liceów, którzy musieli przejść na edukację zdalną!

Szkoły otwarte w czasie pandemii

Przypomnijmy, że w wyniku decyzji podjętych m.in. przez ministra edukacji narodowej, od 1 września uczniowie kontynuowali tradycyjną formę nauczania. Nowy rok szkolny nie zastał zatem uczniów na trybie nauki zdalnej, choć w wielu miastach w niedługim czasie doszło do konieczności przejścia na taki tryb nauki. Dlaczego? W wyniku zakażenia się części osób z danych szkół dyrekcja mogła podjąć decyzję o przejściu na nauczanie zdalne, aby ograniczyć dalsze rozprzestrzenianie się wirusa.

Koronawirus w Łodzi wciąż w natarciu!

Coraz więcej szkół w Łodzi przechodzi na nauczanie w trybie zdalnym. Jest to efekt rozprzestrzeniającego się wirusa. Już 8 października Urząd Miasta Łodzi informował o kolejnych zakażeniach wśród licealistów. W efekcie do grona szkół zamkniętych w związku z przypadkami koronawirusa dołączyły dwa licea: IV i VIII LO. Oprócz nich na kwarantannę przeszło 22 uczniów, 3 przedszkolaków i 4 dorosłych pracowników z różnych szkół i przedszkoli. Wynika to z tego, że osoby te miały kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.

Łódź – jakie szkoły są obecnie w trybie zdalnym?

Obecnie na terenie kilkunastu szkół i przedszkoli na terenie Łodzi potwierdzono pojawienie się osób zakażonych koronawirusem. Oto ich lista wraz z liczbą osób na kwarantannie:

  • IV LO oraz VIII LO – łącznie 2 zakażonych uczniów, a 10 nauczycieli oraz 65 uczniów na kwarantannie
  • Nr 44, nr 19, nr 122, nr 6, nr 173 – 18 uczniów na kwarantannie
  • Nr 122, nr 236, nr 55, nr 174, nr 16 – 6 dzieci na kwarantannie
  • Zespół szkół politechnicznych – 2 uczniów i 1 pracownik na kwarantannie;
  • Zespół Szkół techniczno-Informatycznych – 2 uczniów na kwarantannie
  • Państwowa Szkoła Muzyczna I st. – 2 pracowników na kwarantannie