Kreatywna pasja: Lego i komunikacja miejska

W jakim innym miejscu można napotkać unikatowy egzemplarz tramwaju, jak nie w Łodzi? Właśnie tutaj, miłość do Lego oraz fascynacja komunikacją miejską skrzyżowały swoje ścieżki, dając niepowtarzalne efekty.

Choć każdy z nas ma możliwość bycia pasażerem łódzkich tramwajów, posiadanie własnego wagonu wydaje się marzeniem nieosiągalnym. Ale co jeśli ten tramwaj byłby zbudowany z klocków Lego?

Pasja do komunikacji miejskiej, zawód motorniczego w Poznaniu oraz najnowszy model tramwaju MPK Łódź, wszystko to łączy jedno – klocki Lego. To za ich pomocą powstał miniaturowy model wagonu Moderus Gamma, który mógłby znaleźć się w domowej kolekcji każdego z nas, pod warunkiem własnoręcznego montażu.

Przy tej okazji warto przypomnieć, iż w październiku do zbiorów łódzkiego transportu miejskiego dołączył dwudziesty czwarty wagon type Moderus Gamma LF 06 AC. Zakupiony przez Zarząd Inwestycji Miejskich dla MPK Łódź, służy obecnie pasażerom linii numer 9, 11, 18 oraz 19. A już do końca listopada planowane jest dostarczenie dodatkowych sześciu takich pojazdów.