Monopoly w łódzkim wydaniu: Licytuj swoje ulubione miejsca w mieście

W najbliższym czasie mieszkańcy Łodzi będą mieli okazję zanurzyć się w lokalne tło jednej z najpopularniejszych gier planszowych na świecie – Monopoly! Ulica Piotrkowska, Las Łagiewnicki czy Plac Wolności to tylko wybrane punkty na mapie gry, które gracze będą mogli odwiedzić podczas zabawy. Ta unikalna edycja Monopoly powstała specjalnie dla uczczenia 600-lecia istnienia Łodzi.

Premierowy pokaz łódzkiego Monopoly zaplanowany jest na sobotę, 28 października. Art Inkubator będzie miejscem, gdzie o godzinie 11:00 rozpocznie się oficjalna prezentacja gry. Szczegółowy projekt pudełka i planszy zostanie utrzymany w tajemnicy aż do momentu premiery. Wszystko to za sprawą wyjątkowego eventu, który rozwinie się w dniu debiutu gry – cała Łódź stanie się bowiem ogromną planszą do gry, bazującą na motywach z Monopoly.

Pomysłodawcami tej innowacyjnej formy zabawy są wydawca Monopoly – firma Winning Moves oraz Łódzkie Centrum Wydarzeń, które wspólnie organizują grę terenową w formie drużynowego wyzwania. Na początek gracze otrzymają mapę z oznaczonymi lokalizacjami do odwiedzenia. Trasa, którą przemierzą w ciągu około godziny, prowadzi przez najbardziej charakterystyczne punkty Łodzi – te same, które znalazły swoje miejsce na planszy gry. Warto jednak zachować czujność – w trakcie wyprawy na uczestników czekać będą przedstawiciele Monopoly z różnymi zagadkami lub zadaniami do wykonania! Najefektywniejsze drużyny mają szansę na zdobycie swojego własnego egzemplarza gry – decydować będą zarówno czas przejścia trasy, jak i ilość zgromadzonych punktów.