Krystalizacja bezprawnej produkcji papierosów w Zgierzu przez Krajową Administrację Skarbowa

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) skutecznie odnajduje i konfiskuje papierosy produkowane nielegalnie na terenie Zgierza. Jest to wynik ciągłej walki służb skarbowych z nielegalnym procederem produkcji tytoniu.

Podczas operacji, funkcjonariusze przejęli aż 2000 sztuk gotowych papierosów, które zostały wyprodukowane bez odpowiednich zezwoleń. Ponadto, w swoje ręce wpadły również maszyny oraz dodatkowe akcesoria, które były wykorzystywane do przestępczej produkcji.

Posiadłość w Zgierzu stała się miejscem odkrycia nielegalnej działalności. Przy przeprowadzaniu czynności na terenie jednej z nieruchomości w Zgierzu, funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej natknęli się na aparaturę do suszenia tytoniu. Kontynuując dokładne badanie terenu, w garażu ujawnili dodatkowo 2000 gotowych papierosów ozdobionych logo popularnej marki tytoniowej, kartony oraz półprodukty do produkcji papierosów i sprzęt do obróbki tytoniu. To wszystko przekazała nam starszy aspirant Beata Bińczyk, pełniąca rolę rzecznika prasowego Izby Administracji Skarbowej w Łodzi.

Wszystkie zabezpieczone przedmioty zostały przekazane do depozytowego magazynu łódzkiego oddziału Krajowej Administracji Skarbowej. Mężczyzna, będący synem właścicielki posesji, a jednocześnie osoba odpowiedzialna za nielegalną produkcję papierosów, musiał zmierzyć się z zarzutem popełnienia przestępstwa karnego skarbowego. 36-letniemu mężczyźnie grozi teraz surowa kara finansowa.