Liczby mówią same za siebie: Bezpieczne Dni Wszystkich Świętych na łódzkich drogach

Na łódzkich drogach prawidłowy stan bezpieczeństwa został utrzymany podczas pierwszych dni Policji Akcji „Wszystkich Świętych”, zgodnie z wstępnym raportem. W wyniku działań funkcjonariuszy odnotowano 7 kolizji drogowych, które skutkowały 8 rannymi. W tym samym czasie, 21 kierowców prowadzących pojazdy w stanie nietrzeźwości zostało ujawnionych przez łódzką policję.

Akcja „Wszystkich Świętych” rozpoczęła się 31 października i będzie trwać aż do 5 listopada. Pierwsze dni tej akcji okazały się być wyjątkowo ruchliwe, szczególnie przy nekropoliach i na głównych szlakach komunikacyjnych naszego regionu. Dane z tych dni potwierdzają, że były one znacznie bezpieczniejsze niż te z roku ubiegłego. W naszym garnizonie nie odnotowano żadnej śmiertelnej ofiary na drogach. Zarejestrowanych zostało 7 wypadków, w których ucierpiało 8 osób. Policja zatrzymała również 21 kierowców, którzy byli pod wpływem alkoholu. W porównaniu, w 2022 roku, w ciągu pierwszych dwóch dni tej samej akcji zarejestrowano 15 wypadków, zginęły 2 osoby, a 20 zostało rannych. Wówczas zatrzymano również 19 nietrzeźwych kierujących.

Apele Policji są jasne! Nie powinniśmy kierować pojazdem będąc pod wpływem alkoholu. Jest to niebezpieczne zarówno dla nas samych, jak i dla innych użytkowników drogi.

Trzymajmy się przepisów ruchu drogowego! Nasze bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych. – Aspirant Aneta Błędniak-Kałka, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi