Łódź debiutuje na targach nieruchomości EXPO REAL w Monachium z największym stoiskiem

Po raz pierwszy, Łódź otrzymała szansę pokazania się na międzynarodowej scenie – targach nieruchomości EXPO REAL, które odbywają się w Monachium. Łódź nie przyjdzie tam sama, ale obok 13 swoich partnerów. Co więcej, stoisko łódzkie będzie miało imponującą powierzchnię 103 metrów kwadratowych.

Targi EXPO REAL to jedno z największych wydarzeń branży nieruchomości na świecie, gdzie międzynarodowi inwestorzy podejmują decyzje dotyczące lokalizacji swoich przyszłych inwestycji. Łódź ma teraz niebywałą możliwość prezentacji swojego potencjału przed światową elitą inwestycyjną, dzięki współpracy z 13 partnerami działającymi na lokalnym rynku nieruchomości.

Adam Pusteknik, Pierwszy Wiceprezydent Miasta Łodzi, podkreśla znaczenie tego wydarzenia dla miasta. Wyraża nadzieję, że udana prezentacja Łodzi na targach pozwoli przyciągnąć nowe inwestycje oraz kapitał do miasta. Twierdzi też, że choć Łódź ma jeszcze wiele pracy do wykonania w zakresie rozwoju, jest to kierunek, w którym miasto powinno podążać.

Stoisko łódzkie, o powierzchni ponad 100 metrów kwadratowych, to dzieło łódzkiej firmy Design Lab Group. Projekt nawiązuje do charakterystycznego łódzkiego podwórka, z elementami wiszącymi, przedstawiającymi uproszczone łodzie, wykonane ze stali pochodzącej z odpadów produkcyjnych. Podczas EXPO REAL na stoisku przewidziano wiele atrakcji, w tym obchody 600-lecia miasta.