Salon Maturzystów na Uniwersytecie Łódzkim – miejsce spotkań, rozmów i decyzji

Za nami intensywne dni 21 i 22 września, kiedy to w murach Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego odbywał się Salon Maturzystów. Była to doskonała okazja dla młodzieży kończącej naukę w liceach i technikach, aby zgłębić wiedzę na temat ofert edukacyjnych polskich uczelni wyższych.

Młodzi ludzie przychodzili tłumnie, najczęściej zorganizowani w grupy klasowe pod opieką swoich wychowawców. Mieli okazję by uczestniczyć w wykładach oraz bezpośrednio porozmawiać o ofertach studiów. Jak mówi jeden z nich, Michał: „To jest prawdziwy przeskok – zrozumieć różnicę między szkołą a studiami. Choć wszystko wygląda na bardzo interesujące. Od zawsze marzyłem o studiowaniu prawa i ta chęć nie uległa zmianie”.

Udział w targach to nie tylko możliwość poznania propozycji łódzkich uczelni. Uczniowie mieli szansę na rozmowy z przedstawicielami wielu innych szkół wyższych z całej Polski. Jak mówi reprezentantka Uniwersytetu Wrocławskiego: „Jest mnóstwo pytań od młodzieży. Dotyczą nie tylko studiów, ale też np. możliwości zamieszkania w akademikach”.

Na Salonie Maturzystów można było spotkać nie tylko przyszłych studentów. Wśród odwiedzających były osoby, które wcześniej przerwały edukację na uczelni i teraz zastanawiają się nad jej powrotem. „Już raz podjąłem decyzję o studiowaniu tuż po liceum, jednak po roku zrezygnowałem. Teraz czuję się gotowy, aby spróbować ponownie. Targi to doskonałe miejsce do zdobycia istotnych informacji. Tym razem chcę być lepiej przygotowany” – mówi Mateusz.

Na stoiskach uczelni młodzież miała okazję do rozmowy nie tylko z wykładowcami, ale również z obecnymi studentami. To oni dzielili się swoimi doświadczeniami, radzili, co jest najważniejsze podczas wyboru kierunku studiów.