Łódź wyróżniona w rankingu „Best of the World 2022” przygotowanym przez National Geographic

Magazyn National Geographic Traveler rokrocznie przygotowuje ranking, w którym umieszcza 25 miejsc z całego świata, które zasługują na uznanie w takich kategoriach jak przygoda, natura, kultura, rodzina oraz zrównoważony rozwój. W tym roku jedynym polskim miastem wyróżnionym w rankingu jest Łódź.

Miasto Łódź wyróżnione za zrównoważony rozwój.

W tegorocznym rankingu uznanie w oczach magazynu National Geographic Traveler znalazło miasto Łódź. Eksperci wyróżnili Łódź właśnie w kategorii zrównoważony rozwój. Wg ekspertów miasto zalicza systematyczny progres pod wieloma względami, a przy tym wszystkim jest ciekawe pod względami turystycznymi.

Ranking „Best of the World 2022” został przygotowany i zweryfikowany przez ekspertów oraz międzynarodową ekipę redaktorów National Geographic Traveler. Ostatecznie to jednak dziennikarze z USA decydują o miejscach, które mają zaszczyt zostać uwzględnione w tym zaszczytnym rankingu w poszczególnych kategoriach. Przypomnijmy, że miasto Łódź w 2020 roku wzięło udział w wyjątkowym Expo w Dubaju. Więcej o tym na stronie lodzinfo.pl.

Metamorfoza, rewitalizacja i rozwój

Dziennikarze National Geographic Traveler podziwiają rozwój, który można zaobserwować w Łodzi na przestrzeni ostatnich lat. Zaznaczają, że miasto znajdujące się w samym sercu Polski z roku na rok odgrywa coraz większą rolę w regionie.

Wg redaktorów i dziennikarzy Łódź jest nie tylko stolicą kina oraz jednym z największych ośrodków, w których niegdyś produkowało się tekstylia, lecz również drogowskazem dla całego regionu, aby podobnie jak Łódź, inne miasta również wybierały drogę zielonej przyszłości. A przypomnijmy, że władze miasta skłaniają się ku ekologicznym rozwiązaniom, przez co np. ostatnio nawiązano współpracę z InPost w celu ograniczenia ruchu spalinowego w centrum miasta.

Przypomnijmy, że w poprzednich edycjach rankingu wyróżniono inne miejsce znajdujące się w Polsce. Mianowicie w 2019 roku magazyn wyróżnił Puszczę Białowieską.