Widzew Łódź bezbramkowo remisuje na wyjeździe z Chrobrym Głogów

Wynikiem 0:0 zakończyło się spotkanie Fortuna 1. Ligi pomiędzy Chrobrym Głogów a Widzewem Łódź. Faworyzowani goście nie byli w stanie przedrzeć się w tym spotkaniu przez naprawdę solidną defensywę gospodarzy.

Solidna gra defensywna Chrobrego

Chrobry Głogów notuje ostatnio świetną serię w spotkaniach rozgrywanych na własnym boisku. W poprzednich dwóch kolejkach ligowych Głogowianie pokonali u siebie faworyzowane drużyny Arki Gdynia oraz ŁKS-u Łódź. Oba spotkania zakończyły się wynikiem 1:0. Tym razem po raz kolejny świetnie funkcjonowała defensywa Głogowian, przez co Widzewiacy mieli spore problemy, aby w jakikolwiek sposób zagrozić bramce przeciwnika.

Liczne próby ataków zakończone fiaskiem

Łodzianie kreowali ataki z różnych stron boiska. Jednak trudno było piłkarzom Widzewa dojść do jakiejkolwiek strzeleckiej sytuacji. A gdy już w jakiś sposób udało się tego dokonać, to na posterunku bramki gospodarzy stał bardzo dobrze dysponowany tego dnia Rafał Leszczyński. Co jakiś czas na akcję ofensywną decydował się również zespół gospodarzy. Im również ostatecznie nie udało się zdobyć bramki, jednak z powodu groźnych kontrataków gospodarzy, goście nie mogli pozwolić sobie na zbyt ryzykowną grę z przodu. Koniec końców mecz pomiędzy Chrobrym Głogów a Widzewem Łódź zakończył się bezbramkowym remisem, co tak naprawdę z przebiegu meczu powinno być zadowalającym wynikiem dla obu zespołów.

Przypomnijmy, że na ten moment drużyny Fortuna 1. Ligi mają rozegrane po 20 spotkań. Na czele tabeli znajduje się Miedź Legnica z dorobkiem 44 punktów. Na drugim miejscu jest Widzew Łódź z liczbą 39 punktów. Z kolei Chrobry Głogów znajduje się na 8 miejscu z dorobkiem 29 punktów.