Łódzka Biblioteka Miejska organizuje letnie atrakcje plenerowe dla mieszkańców

Z myślą o wolnym czasie podczas wakacji, Biblioteka Miejska w Łodzi przygotowała szereg atrakcji na świeżym powietrzu, które będą się odbywać w weekendy. Szczególnie zapraszamy na wydarzenia zaplanowane na 12 i 13 lipca.

Pierwsze z nich, pod nazwą „Bajkowe lato z NADWYRAZ”, odbędzie się 12 lipca w Parku im. Henryka Sienkiewicza. W programie przewidziano głośne czytanie, konkursy z nagrodami, quizy oraz różnego rodzaju gry i zabawy dla dzieci i dorosłych. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:00 i potrwa do 14:00 przy fontannie parkowej.

Tego samego dnia o godzinie 12:00 w Parku im. gen. M. Zaruskiego, przy bibliotece obok placu zabaw, odbędą się „Parkowe bajeczki z bibliotecznej półeczki”. Wydarzenie połączy głośne czytanie z grami i zabawami.

W Parku Julianowskim im. Adama Mickiewicza zaplanowano grę terenową i warsztaty plastyczne. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:00 przy parkowej muszli koncertowej.

W Parku im. Marszałka Józefa Piłsudskiego „Na Zdrowiu” w Łodzi o godzinie 11:00, przy placu zabaw dla najmłodszych dzieci, odbędzie się wydarzenie „Tatarak na Zdrowie! Z przyrodą za pan-brat”. Uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się rozpoznawania drzew w parku i wziąć udział w warsztatach plastycznych. Zaplanowano również zabawy ruchowe na świeżym powietrzu.

W Parku Źródliska II, o godzinie 11:00 na skwerku przy Tubajce, odbędzie się wydarzenie „Tuvim czyta w parku”. Program obejmuje grę w bule, badmintona, bookcrossing oraz tworzenie autorskich zakładek na papierze czerpanym.

Na terenie Manufaktury, blisko Manuarte, 12 lipca o godzinie 10:00 odbędą się warsztaty plastyczne oparte na książce „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” Justyny Bednarek. Uczestnicy będą mogli stworzyć własną postać-skarpetkę. Dodatkowo zaplanowano mini krzyżówki biblioteczne i naukę żonglowania.

13 lipca o godzinie od 11:00 do 15:00 zapraszamy do Pasażu na Abramce na gry i zabawy dla dzieci i starszych. W programie są m.in. retro gry podwórkowe dla dzieci, kolorowanki, budowanie miasta z klocków; oraz atrakcje dla dorosłych – krzyżówki, MEMO.

Tej samej soboty, w Parku im. Henryka Sienkiewicza, zaplanowano grę bingo z nagrodami o godzinie 10:30. O godzinie 12:00 odbędą się warsztaty z drucików kreatywnych dla dzieci, a o godzinie 12:30-13:00 teatrzyk kamishibai „Po drugiej stronie gór” dla dzieci i dyskusje o problemach związanych z dostępem do wody na świecie.