Magazyny do wynajęcia w Łodzi – sprawdź, jak szukać

Firmy prowadzące działalność produkcyjną i handlową zwykle potrzebują osobnych pomieszczeń do przechowywania surowców i wytworzonych partii towarów. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem okazuje się wynajem powierzchni magazynowej. Obiekt położony w odpowiedniej lokalizacji doskonale spełnia swoje funkcje. Sprawdź, czym charakteryzuje się nowoczesna powierzchnia magazynowa oraz gdzie można znaleźć funkcjonalne magazyny w centrum miasta Łodzi i na jego obrzeżach.

Powierzchnia magazynowa – jakie powinna spełniać warunki?

Pod pojęciem powierzchni magazynowej należy rozumieć całkowitą powierzchnię magazynu, w skład której wchodzi powierzchnia komunikacyjna oraz użytkowa. Powierzchnia komunikacyjna służy do przemieszczania pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami i kondygnacjami w budynku. Natomiast powierzchnia użytkowa dzieli się na powierzchnię pomocniczą, przyjęcia i wydania, przeładunkową oraz składową.

Przeznaczona do wynajęcia hala magazynowo-produkcyjna powinna spełniać szereg wymogów formalnych. Do najważniejszych z nich zalicza się:

  • odpowiednie dopasowanie do specyfiki prowadzonej działalności gospodarczej – oddany do wynajęcia lokal magazynowo-produkcyjny musi zawierać wszelkie niezbędne w danych okolicznościach wyposażenie; istotny jest też optymalny dla danego typu działalności rozkład pomieszczeń na przeznaczonej pod wynajem powierzchni magazynowo-produkcyjnej;
  • zapewnienie odpowiedniej temperatury – lokal magazynowo-produkcyjny, gdzie pracują osoby wykonujące cięższe prace fizyczne, to miejsce, w którym powinna panować minimalna temperatura do 14 stopni Celsjusza; wartość ta wzrasta do 18 stopni Celsjusza w przypadku przestrzeni biurowych;
  • dostęp do właściwie oświetlonych, ogrzewanych i wentylowanych pomieszczeń higieniczno-sanitarnych – wśród takich pomieszczeń można wymienić szatnię, jadalnię, łazienkę oraz toaletę;
  • optymalne doświetlenie – nowoczesna hala magazynowo-produkcyjna powinna być doświetlana naturalnym światłem dziennym; do tego celu często wykorzystuje się naturalne światło dzienne;
  • kompleksowe wyposażenie lokalu użytkowego – nowoczesna powierzchnia magazynowa powinna być zaopatrzona w odpowiednio dobrane antresole oraz regały; meble te powinny być ulokowane w układzie rzędowym tak, aby zapewnić pracownikom łatwy dostęp do przechowywanych na nich towarów.

Osoby, które decydują się na wynajem powierzchni produkcyjno-magazynowej, powinny także pomyśleć o zainstalowaniu monitoringu na hali i w jej pobliżu.

Gdzie najlepiej wynająć magazyn w Łodzi?

Przedsiębiorcy z Łodzi często zastanawiają się, gdzie można znaleźć najlepszy do wynajęcia lokal użytkowy? W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem okazuje się wynajem przestrzeni magazynowej i biurowej zlokalizowanej w centrum miasta, a także w obrębie dzielnicy Łódź Górna. Magazyny usytuowane w tych rejonach na ogół są łatwo dostępne dla pracowników. Można bowiem bez problemu dojechać do nich własnym autem bądź samochodem służbowym.

Na ogół dobrze jest też zainwestować w lokal produkcyjno-magazynowy na terenie Teofilowa przemysłowego. Choć rejon ten znajduje się nieco dalej od centrum, dojazd tam samochodów ciężarowych z ładunkami jest bezproblemowy.

Osoby zainteresowane wynajęciem hali magazynowej z zapleczem socjalnym i powierzchni biurowej zlokalizowanej w północnej części Łodzi albo południowo-wschodniej części Łodzi mogą skorzystać z oferty takich firm jak A&A Holding. Jest to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich przedsiębiorców, którym zależy na możliwości korzystania z funkcjonalnych i odpowiednio wyposażonych pomieszczeń magazynowych.

Na co zwrócić uwagę przed wynajęciem powierzchni magazynowej?

Zanim hale magazynowe staną się przedmiotem wynajmu, musisz zwrócić uwagę na kilka kwestii. Wśród najistotniejszych z nich należy wymienić:

  • lokalizację;
  • odpowiednie dopasowanie do potrzeb danego biznesu;
  • całościowe opłaty za wynajem powierzchni magazynowej;
  • rzetelność i uczciwość osoby wynajmującej;
  • powierzchnia przestrzeni magazynowej i zaplecze logistyczne (np. parking dla aut dostawczych, pomieszczenia do składowania, przyjmowania i wydawania towarów).

Warto też sprawdzić, czy właściciel nieruchomości wymaga od poszukującego odpowiedniej hali magazynowej opłacenia całości inwestycji z góry. Istotne jest także zweryfikowanie, czy w danym przypadku prowizję biura pokrywa właściciel nieruchomości.

Magazyny do wynajęcia Łódź – znajdź magazyn dopasowany do swoich potrzeb z A&A Holding

Przedsiębiorcy, których interesują magazyny do wynajęcia w Łodzi, nie są pozostawieni samym sobie przy podejmowaniu decyzji o wynajmie danej hali. Mogą oni bowiem skorzystać z oferty doświadczonej firmy zatrudniającej ekspertów udzielających kompleksowego wsparcia na każdym etapie wynajmu. Na życzenie klienta pomagają mu oni w znalezieniu najlepszego lokalu użytkowego do wynajęcia. Biorą także udział w ustalaniu korzystnych dla najemcy warunków najmu.