Mistrzostwa Łodzi w Karate 2024 – sportowy pojedynek na macie!

25 maja, sobota, to dzień, w którym hala sportowa przy ulicy Sobolowej 1 (Anilana) zamieni się w arenę rywalizacji najlepszych zawodników karate. To właśnie tam odbędą się Otwarte Mistrzostwa Łodzi w Karate 2024 – impreza organizowana przez Łódzki Klub Karate Shotokan. Głównym zadaniem tego wydarzenia jest nie tylko popularyzowanie tej dyscypliny sportu wśród dzieci i młodzieży, ale też rozstrzygnięcie, kto zasłuży na miano najlepszego w różnych konkurencjach. Początek zmagań zaplanowano na godzinę 9:00.

Walka o medale będzie toczyła się zarówno w kata jak i kumite. Możliwość startu mają dzieci oraz młodzież do lat 17. Rywalizacja będzie przeprowadzona z uwzględnieniem podziału na kategorie wiekowe i płciowe, z dodatkowym podziałem wagowym w konkurencji kumite.

Na matę poza gospodarzami zawodów, czyli Łódzkim Klubem Karate Shotokan, wyjdą również zawodnicy reprezentujący KKS Tora Legnica, Klub Sportowy Shindo, Bushidan Oleśnica oraz UKS Ronin 1. Łącznie, te kluby zgłosiły do turnieju swoich 32 zawodników, którzy będą rywalizować w 35 konkurencjach. Cały czas istnieje możliwość zapisywania się do udziału w turnieju, listy startowe nie są jeszcze zamknięte, co oznacza, że liczba uczestników może ulec zmianie.