Młodzi łódzcy lektorzy triumfują na krajowym turnieju piłki nożnej

W Łodzi miały miejsce Krajowe Zawody Ministrantów i Lektorów w futbolu halowym, które zgromadziły aż 123 zespoły. W tych rozgrywkach wybijają się na czoło lektorzy z Rudy Pabianickiej, którymi jest Łódź. W zawodach uczestniczyło 1200 młodych piłkarzy z różnych części Polski.

Walka o tytuł Mistrza Polski trwała w trzech grupach: ministranci, starsi lektorzy i młodsi lektorzy. Spotkania odbywały się na terenie Łodzi, Pabianic i Aleksandrowa Łódzkiego. Jak wspomniał ks. Piotr Kępniak, duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Łódzkiej, przygotowania do dziewiętnastej odsłony mistrzostw rozpoczęto w poprzednim roku podczas wakacji. W sumie w rywalizacji brało udział 1200 chłopców.

Pierwsza część zawodów została zapoczątkowana przez mszę świętą kierowaną przez kardynała Grzegorza Rysia – relacjonował na stronie archidiecezji łódzkiej ks. Kępniak. Po uroczystości odbyły się dwie serie spotkań. Dzień zakończył się piknikiem i koncertem ks. Jakuba Bartczaka na Placu Katedralnym. Drugi dzień przyniósł fazę pucharową, a po południu rozegrano finałowe mecze w łódzkiej Sport Arenie.

Wśród ministrantów triumfowali chłopcy z parafii św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie (diecezja kaliska). Drugie miejsce przypadło parafii Chrystusa Króla w Biłgoraju (diecezja zamojsko-lubaczowska), natomiast trzecie miejsce zajęła parafia św. Teresy w Siedlcach (diecezja siedlecka). W grupie młodszych lektorów zwyciężyli ministranci z parafii Wszystkich Świętych w Zakliczynie (archidiecezja krakowska). Zaraz za nimi znalazła się parafia św. Jana Chrzciciela w Dysie (diecezja lubelska) oraz chłopcy z parafii św. Mikołaja w Słupcy, należącej do diecezji łowickiej.

Jednak to lektorzy starsi z parafii NMP Matki Miłosierdzia z Rudy Pabianickiej, Łódź zdobyli tytuł mistrza Polski! W finałowej rywalizacji Wilki Franciszka z Rudy pokonały parafię ze Skawy(archidiecezja krakowska). Trzecie miejsce przypadło zespołowi z parafii Wniebowzięcia NMP w Jaryszowie ( diecezja opolska). Opiekował się nimi ks. Bartłomiej Rurarz, kapelan arcybiskupa Władysława Ziółka pracujący już wiele lat.

Nagroda dla zwycięzców obejmowała nagrody pieniężne ufundowane przez kardynała Grzegorza Rysia, metropolitę łódzkiego, jak również puchary.