Modernizacja al. Śmigłego-Rydza we Łodzi – pierwszy etap ukończony

W nocy z 22 na 23 września, planuje się uruchomienie pierwszej, całkowicie odnowionej jezdni na istotnym dla komunikacji miejskiej odcinku w Łodzi – al. Śmigłego-Rydza. Ta część remontu drogi będzie obsługiwać ruch w obu kierunkach. Termin ten został nieco przesunięty, gdyż wykonawca inwestycji wystąpił o takie rozwiązanie.

Szczegółowo, renowacja al. Śmigłego-Rydza obejmuje fragment od skrzyżowania z ulicą Przybyszewskiego do ulicy Dąbrowskiego. Przewiduje się, że pierwsza ścieżka tej drogi zostanie oddana do użytku publicznego podczas nocnej zmiany z piątku na sobotę (22-23 września). Przejazd po niej umożliwi ruch dwukierunkowy z jednym pasem przeznaczonym dla każdego kierunku jazdy.

Planowane są również zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniach al. Śmigłego-Rydza z ulicami Przybyszewskiego i Dąbrowskiego. Umożliwią one kierowcom powrót na dwupasmowe sekcje miejskiego szlaku lub skręt w boczne uliczki.

W dniu 22 września, drogowcy mają zamiar uruchomić jedną część remontowanej ul. Przybyszewskiego, od al. Śmigłego-Rydza do ul. Tatrzańskiej. Podobnie jak na wcześniej wspomnianej arterii, kierowcy będą mieli do dyspozycji po jednym pasie w każdą stronę – w kierunku Górniaka i Widzewa. Prace remontowe będą kontynuowane na drugim pasie ruchu.

Znacząca poprawa natężenia ruchu przewidziana jest na ul. Dąbrowskiego w tym obszarze. Kierujący w stronę Górniaka będą mieli dostęp do wszystkich trzech pasów jezdni. Natomiast jazda w przeciwnym kierunku będzie możliwa na dwóch pasach – jednym do jazdy prosto i drugim do skrętu w lewo.

Warto dodać, że nie przewiduje się żadnych zmian w trasach autobusów i tramwajów kursujących przez ten rejon miasta.