Modernizacja Bulwarów Północnych zakończona. Testowy tramwaj sprawdza jakość wykonanej inwestycji

Podczas przełomu soboty i niedzieli (16/17 grudnia), nowo odnowione odcinki ulic Ogrodowej i Północnej – od ul. Zachodniej do ul. Franciszkańskiej/Kilińskiego – zostaną oficjalnie otwarte dla ruchu. Ta aktualizacja oznacza, że użytkownicy dróg będą mogli swobodnie korzystać z obu ścieżek nawierzchni, które przeszły gruntowną modernizację. Wszystkie skrzyżowania na wymienionych drogach będą dostępne, z wyjątkiem wlotu ul. Nowomiejskiej do pl. Wolności, gdzie możliwy będzie jedynie wjazd docelowy.

Czwartkowe poranki, 14 grudnia, upłynęły pod znakiem próbnej jazdy tramwajem na nowo utworzonym fragmencie ulic Ogrodowej i Północnej. Jego celem było sprawdzenie jakości nowej sieci trakcyjnej, układu torów i stanu zwrotnic. Możemy jeszcze zaobserwować pracowników drogowych układających ostatnią warstwę asfaltu na jezdni. Zarówno wykonawca jak i inwestor szykują się do odbiorów zrealizowanej inwestycji.

Nowo wyremontowany, 650-metrowy odcinek drogi dostarczy kierowcom płynną, nową nawierzchnię dwóch pasów w obu kierunkach. Cykliści będą mogli korzystać z nowej ścieżki rowerowej po północnej stronie ulic Ogrodowej i Północnej, która będzie zawierać przejazdy na skrzyżowaniach. Dodatkowo, piesi będą mieli do dyspozycji nowo wybudowane chodniki, które zostały dostosowane również do potrzeb osób niepełnosprawnych. Całkowity koszt modernizacji ulic Północnej i Ogrodowej wyniósł ponad 45 milionów złotych.