Modernizacja oddziału kardiologicznego w Łódzkim Szpitalu im. Biegańskiego

Oddział kardiologii w Szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi przeszedł gruntowną modernizację. Inwestycja, kosztująca blisko 25 milionów złotych, zaowocowała nowo wyposażonymi gabinetami zabiegowymi, salą intensywnego nadzoru kardiologicznego, najnowocześniejszym sprzętem medycznym oraz nowym umeblowaniem.

Zgodnie z danymi Narodowego Instytutu Zdrowia, choroby układu krążenia są główną przyczyną zgonów wśród Polaków, odpowiadając za niemal 35 procent wszystkich przypadków. Mimo że jest to mniej niż w 2019 roku, problemy z sercem lub naczyniami krwionośnymi nadal stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Jest to jeden z powodów, dla których tak ważne jest zapewnienie pacjentom najlepszej możliwej opieki kardiologicznej. Właśnie taką szansę otrzymali mieszkańcy Łodzi dzięki otwarciu odnowionego oddziału kardiologii w Szpitalu im. Biegańskiego.

Czekanie na nowy oddział trwało cztery lata od podpisania umowy o remoncie, a prace budowlane przy modernizacji trwały przez trzy lata. Realizacja inwestycji została opóźniona z powodu pandemii, ale w końcu udało się ją zakończyć. Projekt został współfinansowany przez Unię Europejską, która przekazała 12 milionów złotych, czyli połowę potrzebnej kwoty.

Po gruntownym remoncie oddział kardiologii zyskał dodatkową przestrzeń o wielkości niemal jednej czwartej dotychczasowego metrażu. W ramach nowego wyposażenia do użytku pacjentów oddano między innymi 12 stanowisk kardiologii interwencyjnej. Pacjenci będą teraz mogli korzystać z nowoczesnych kardiomonitorów, respiratorów, kolumn medycznych, aparatów EKG oraz ultrasonografów.