MPK Łódź może poszczycić się najnowszym tramwajem w Polsce

W ostatnim czasie do MPK Łódź trafił pierwszy tramwaj, który został zamówiony przez łódzki Zarząd Inwestycji Miejskich. Mowa tutaj o tramwaju Moderus Gamma LF 06 AC. Tramwaj został zaprezentowany na specjalnie zorganizowanej prezentacji z udziałem dziennikarzy. Tramwaj jest najnowocześniejszym pojazdem tego typu w całej Polsce.

Moderus Gamma LF 06 AC już w Łodzi

Warto dodać, że teraz do MPK Łódź trafił dopiero pierwszy tramwaj tego typu. Łącznie ma być ich aż trzydzieści, ponieważ na taką ilość zostało złożone zamówienie przez łódzki Zarząd Inwestycji Miejskich.

Czym wyróżnia się nowoczesny tramwaj?

Przede wszystkim rozwiązaniami związanymi z układem wózków i drzwi, aranżacji wnętrza, stojaków na rowery i nie tylko. Jeśli chodzi o wózki to są dwa sztywne i dwa skrętne. Jeśli chodzi o szczegóły w temacie układu wózków, to podłoga nad pierwszym i ostatnim wózkiem jest wyniesiona. Jednak jeśli chodzi o drzwi, to znajdują się one w strefie niskiej podłogi.

Nowoczesne rozwiązania tramwaju sprawiają, że pasażerowie będą mogli liczyć na cichszą, wygodniejszą i znacznie bardziej komfortową jazdę. Warto dodać, że wagon może pomieścić aż 227 pasażerów jednocześnie. Długość wagonu przekracza 32 metry, a waga wynosi 43 tony.

Zamówienie na tramwaje Moderus Gamma LF 06 AC łącznie kosztowało 270 milionów złotych. Po zakończeniu procesu homologacji mają zostać dostarczane kolejne pojazdy w ramach realizacji zamówienia – po 2-3 pojazdy każdego miesiąca. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to pierwsza tego typu dostawa będzie miała miejsce jeszcze w styczniu.